Головна » 2018 » Лютий » 27 » Учні вчилися протистояти булінгу
17:00
Учні вчилися протистояти булінгу

 

За даними соціологічних досліджень, майже кожен третій учень в Україні потерпає від принижень і насмішок. Явище цькування, насильства та приниження називають булінгом. Фахівці говорять, що 10% дітей зазнають проявів булінгу регулярно (раз у тиждень і частіше); 55% – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26% батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу. Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

Саме цій актуальній проблемі була присвячена інтерактивна зустріч з елементами тренінгу «Протидія булінгу в молодіжному середовищі», яка відбулась 26 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва.

Тренери – Сергій Жуковецький, інспектор по зв’язках з громадськістю

управління патрульної поліції в Житомирській області та Євген Виговський, уповноважений з прав людини патрульної поліції в Житомирській області – ознайомили старшокласників з поняттям «булінг» та допомогли зрозуміти проблему, її наслідки для молоді та членів іх родин. Булінг може бути психологічним і фізичним, економічним, сексуальним та навіть електронним. Але в будь-якому разі він є неприпустимим. Офіцер поліції навів приклад, коли однокласники знущалися над дівчиною тільки тому, що вона відрізнялась від однолітків – була не модно вдягнена і мала зачіску, не таку, як у всіх.

Працівники поліції порадили молоді, як протистояти булінгу. Слід підтримувати тих, над ким знущаються чи насміхаються, пояснювати, що вони не заслуговують на таке ставлення. І перше, що має робити кожен в такій ситуацій – не підтримувати агресорів. Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги.

Під час заходу була використана ситуативна вправа, яка показала, що кожна людина – особистість, а ті, хто не підходить під загальний шаблон – стають об’єктом знущань та цькувань. Тренери пояснили учням, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимі. Реакція має бути негайною – слід зупинити бійку, припинити знущання чи залякування. Необхідно звернутись до батьків, вчителів, соціальних психологів, дільничних інспекторів, ювенальних працівників. А також можливе звернення на загальноєвропейську національну гарячу дитячу лінію – 116-111.

На думку школярів, отримана інформація допоможе їм обирати правильну поведінку в подібних ситуаціях.

Зустріч відбулась в рамках спільного проекту «Поліс ‑ поліція і спільнота» за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародної організації з розвитку права (IDLO) та громадської організації «Фонд громади Житомира», за фінансової підтримки відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.

      

Переглядів: 192 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: