Головна » 2018 » Лютий » 13 » У Житомирі відбувся перший Літературний Stand-Up
16:10
У Житомирі відбувся перший Літературний Stand-Up

 

11 лютого у юнацькій бібліотеці відбувся перший літературний Stand-Up. Широкій аудиторії жанр стендапу більш відомий, як комедійний, коли комік виступає перед живою аудиторією і взаємодіє з залом. Метою літературного стендапу є популяризація процесу читання книжок серед широких верств населення.

У Житомирі організатором проекту Літературний Stand-Up виступив фотохудожник Максим Гладунець. Проект має свою сторінку у Фейсбук https://www.facebook.com/LiteraryStandUp/ Завдання проекту ‑ проведення щомісячних публічних виступів в форматі Stand-Up з цікавим обговоренням книг доступними словами. Учасники читають книги: відомі та незнані. І розповідають про них перед аудиторією так, щоб не переказувати сюжет книги та щоб ніхто не помер від нудьги.

Перший випуск Літературного стендапу, що відбувся напередодні дня Святого Валентина, був присвячений самотності. Адже саме у день закоханих найбільш гостро сприймається, що на телефон дзвонить лише будильник.

Чотири учасники презентували чотири різні книги на тему самотності, які було завчасно розподілено шляхом жеребкування. Вадим Штанько презентував книгу Ванесси Диффенбах «Мова квітів», Марина Грицька-Анненкова – «Самотність в мережі» Януша Леона Вишневського, Юлія Пучич – «Квіти для Елджернона» Деніела Кіза, Вікторія Новосельська – «Паразити» Рю Муракамі. Кожен з учасників обрав свою «тактику» представлення книги – вони розповідали власні історії, жартували та іронізували, розмірковували про почуття людей і суспільні стереотипи, провокували глядачів і запрошували до експериментів, ділилися враженнями й емоціями, які відчули, читаючи книжки. Але, незважаючи на різні підходи та інтонації, кожен з промовців був надзвичайно щирим. Мабуть, ця щирість захопила і глядачів, які ставили учасникам цікаві, а іноді й складні філософські запитання після презентації кожної з книг.

Перед журі, до складу якого увійшли викладач відділу аудіовізуального мистецтва та виробництва Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка, співорганізатор культурних подій Ігор Шурпан, поет Сергій Шип та директорка обласної бібліотеки для юнацтва Олена Люблянська, постало складне завдання – обрати серед учасників лише одного найкращого. Критерії оцінки в кожного з суддів були свої, та все ж переможцем визнали Юлію Пучич, яка отримала в подарунок від організаторів сертифікат на політ над містом на літаку. Поет Сергій Шип подарував усім стендаперам власну книгу «Дыханье строк». Ігор Шурпан на згадку про захід презентував Вікторії Новосельській, яка представляла книгу японського автора, збірку поезій Мацуо Басьо.

Організатори стендапу намагалися зробити його нетривіальним та несхожим на інші, відійти від маскульту, надати глядачам можливість стати беспосередніми учасниками події. Всі учасники заходу отримали від організаторів листівку-антивалентинку, в якій могли написати послання людині, яка колись завдала їм болю та змусила почувати себе самотніми. Кожен з присутніх мав можливість взяти участь в обговоренні книжок та долучитися до майбутніх подій літературного стендапу.

Відео заходу можна переглянути на офіційному каналі проекту за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Xd_KL-OtN3Q

Найближчим часом буде оголошено тему нового стендапу, що відбудеться в березні. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у проекті. Щоб прочитати книгу і представити її глядачам та отримати довідкову інформацію, звертайтеся за телефоном 0972486036 (Максим).

   

Переглядів: 232 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: