Головна » 2019 » Червень » 12 » Обласна школа методиста
09:42
Обласна школа методиста

 

21 травня 2019 року в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ольжича розпочала роботу триденна Обласна школа методиста «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє». На навчання були запрошені методисти районних, міських бібліотек області та бібліотек ОТГ.

Відкрила Школу методиста заступник директора з інноваційної роботи Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Ольжича Наталія Карплюк, відмітивши важливість підвищення кваліфікації фахівців, зокрема методистів бібліотек області.

Практикум «Основний інструментарій інтерактивних освітніх заходів» провели заступник директора з наукової роботи Тая Павлюк та завідуюча науково-методичним відділом Людмила Артеменко. Інтерактивні методи на сьогодні є актуальними в роботі бібліотекаря з аудиторією і базуються на активній взаємодії учасників між собою, а процес висвітлення інформації роблять більш цікавим та менш втомлюючим. Бібліотекарі познайомилися з інструментами неформального інтерактивного навчання, опанували термінологію інтерактивних заходів, пограли в ігри, виконали вправи.

Директор обласної бібліотеки для юнацтва Олена Люблянська надала консультацію «Принципи діяльності та питання організації молодіжних просторів в громадах». В умовах реформи децентралізації керівники новостворених ОТГ намагаються оптимізувати наявну інфраструктуру, оновити й осучаснити її. Створення молодіжного простору в бібліотеці може стати тим двигуном, що розширить портфель послуг установи, дозволить їй залишитися затребуваною та корисною громаді. Учасники ознайомились з методичними рекомендаціями УБА «Молодіжні простори в бібліотеках. У розробці цього документа разом із бібліотечними фахівцями брали участь представники Асоціації молодіжних центрів України та громадські активісти, що працюють з молоддю. Бібліотекарі ознайомились основними положеннями рекомендацій, з прикладами успішної діяльності молодіжних центрів у бібліотеках Житомирської області та в Україні, отримали пакет документів, що стане у нагоді при створенні молодіжного центру на базі існуючих установ.

Бібліотекарі також дізнались про можливості навчання за Програмою «Молодіжний працівник», яка розпочалася у 2014 році за підтримки Програми розвитку ООН України та у співпраці з Міністерством молоді та спорту України й Державним інститутом сімейної та молодіжної політики. Участь у навчаннях за Програмою «Молодіжний працівник» – це унікальна можливість для бібліотекарів, що працюють з молоддю, підвищити професійний рівень, отримати цікавий досвід роботи. Подібні навчання сприяють встановленню довіри і налагодженню співпраці щодо розробки та реалізації молодіжної політики в об’єднаній громаді.

Питання, які розглядались під час практикуму, зацікавили бібліотечних працівників, викликали жваве обговорення.

У ході занять Школи бібліотечним фахівцям були презентовані практикуми та консультації з різноманітних питань. Заввідділом формування фондів ОУНБ Вероніка Зубенко розповіла про державну програму «Українська книга» та репертуар видань, що розповсюджуються за програмою. Основні етапи створення та впровадження квестів в публічних бібліотеках висвітлила завідуюча сектором інклюзивний читальний зал Юлія Мельник. Проблемні питання, що виникають у фахівців при роботі з ECMaP обговорила з колегами завідуюча науково-методичним відділом ЖОУНБ Оксана Костюченко. Креативним індустріям у сфері культури та можливостям для бібліотек була присвячена лекція директора обласної бібліотеки для дітей Людмили Михальчук.

Другий день Школи методиста розпочався з тренінгу «Медіаграмотність: як не стати інформаційною маріонеткою», який провела головний методист Галина Козаченко. Під час заходу методисти отримали базові знання та навички в сфері медіа, ознайомилися з видами маніпуляцій, дізналися про базові інструменти перевірки інформації та особливості критичного мислення. Учасники тренінгу взяли участь у цікавих на навчальних вправах, націлених на формування у бібліотекарів необхідних навичок у користуванні інформацією. Круглий стіл «Місія публічних бібліотек в умовах реформування медичної галузі» відбувся за участю директора Житомирського обласного центру громадського здоров’я Олександра Зарицького. Завідуюча відділом спеціалізованої медичної літератури Тетяна Жадановська запропонувала бібліотекарям нову послугу дистанційного інформування для спеціалістів медичної галузі області.

Виїзне засідання Школи методиста відбулося в Черняхівській центральній районній бібліотеці 23 травня. Директор бібліотеки Раїса Чорноморець під час екскурсії відділами познайомила з основними завданнями, та розповіла про досягнення колективу. Досвід роботи методичної служби було висвітлено Ніною Пилипейко, методистом Черняхівської книгозбірні. Практику роботи в напрямку краєзнавства та народознавства було розкрито методистом по роботі з дітьми Асею Владимирсько      ю.

Колеги з області продемонстрували досвід своїх бібліотек цікавими презентаціями у форматі печа-куча. Було представлено досвід Брусилівської центральної бібліотеки ім. Г.М.Ткаченка, Баранівської бібліотеки для дорослих та дітей, бібліотеки Житомирського медичного інституту, Коростенської, Житомирської та Бердичівської міських ЦБС Слухачі Школи методиста прийшли до висновку, що бібліотека – безмежний простір для ініціативи та творчості, а формат «печа-куча» є цікавим та динамічним заходом і заслуговує на подальше використання в бібліотечних установах.

Загалом Обласна школа методиста пройшла в дружній і творчій атмосфері й вкотре підтвердила свій статус професійного майданчика, де можна поділитися досвідом, обговорити нагальні проблеми, окреслити вектори власного розвитку, збагатитися новими ідеями, порадіти за досягнення колег і просто зустріти старих і нових друзів.

Переглядів: 107 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: