Головна » 2018 » Лютий » 7 » Молодь вчилася створювати кращий Інтернет
13:45
Молодь вчилася створювати кращий Інтернет

 

Сучасній людині важко уявити своє життя без Інтернету. Тепер кожен може стати не тільки активним учасником, а і творцем ресурсів і послуг віртуальної реальності. Це зробило Інтернет-товариство більш людним. Але чи більш людяним?

«Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» - під таким гаслом цього року  світ відзначає День безпечного Інтернету. Започаткований ще у 2004 році в Європі, цей день має своїм завданням зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спамів, а також залучити до дій кожного, хто бажає зробити свій внесок у створення кращого Інтернету.

У 2018 році День безпечного Інтернету відзначається 6 лютого. В цей день в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася бесіда за круглим столом «Створімо кращий Інтернет разом!», під час якої учасники обговорили питання Інтернет-етики, шляхів  безпечного використання Інтернету, а також загрози протизаконного контенту

      Завідуючий відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Андрій Таранюк  зазначив, що Інтернет, як наймасштабніша бібліотека світу, містить величезну кількість інформації  на різні теми: від давньої історії до сьогодення, від математики до кулінарії.

      Найбільшим користувачем інформаційно-комунікативних технологій є молодь. За даними соціологічних досліджень, в Україні 96 відсотків з її числа  користується Інтернетом. Вона шукає та розміщує інформацію на Інтернет-сайтах,   широко користується  смартфонами.

      У повсякденному житті кожна людина, дбаючи про свою безпеку, дотримується багатьох правил: переходить дорогу на зелене світло, тримає сумку з гаманцем ближче до себе, з обережністю ставиться до незнайомців, ввічливо поводитись при спілкуванні з оточуючими. 

Віртуальний світ у цьому сенсі мало чим відрізняється. Тож, входячи до  Інтернету, не варто забувати про правила реального життя. Найбільш поширені  реальні загрози віртуального світу: сексуальні домагання, кіберагресія, доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація порнографії, віртуаль-них наркотиків, суїциду, «піратських» медіапродуктів тощо). Через  незнання або недооцінювання небезпек, що іноді мають місце в Інтернеті, молодь стає жертвами шахраїв та злочинців.  Для вилучення  подібної інформації створена «гаряча лінія» skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень у мережі.

Для позначення правил користування Інтернетом з’явилось таке поняття, як нетикет (netiqutte — від англ. net — мережа та франц. etiqutte — етикет).

Спеціаліст перерахував правила нетикету та закликав студентів дотримуватися загальноприйнятих етичних вимог при мережевому спілкуванні:

- поважати співрозмовника;

- дотримуватися  правил поведінки реального життя;

- не   втручатися у конфлікти і не допускати їх;

- пам’ятати про безпеку;

- поважати право на приватне листування;

- не зловживати своїми можливостями;

- вчитися пробачати помилки іншим.  

         Додатком до заходу стала гра «Відгадай». Студенти показали свою обізнаність у знанні   Інтернет-термінів. А ви, наприклад, знаєте, що таке тролінг, флуд, геймер, нік, спам,фрейм?

         Бібліотекарі сподіваються, що учасники круглого столу стануть кращими Інтернет-громадянами, які будуть поважати себе та інших користувачів.

Переглядів: 167 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: