Головна » 2018 » Березень » 1 » Юнаки та дівчата визначили найбільш престижну професію майбутнього
18:03
Юнаки та дівчата визначили найбільш престижну професію майбутнього

 

Старшокласники вже сьогодні замислюються над тим, яку професію обрати, щоб була вона приваблива, надавала можливості кар’єрного зростання, фінансової незалежності. Іноді процес вибору професії дуже хворобливий і розтягується в часі. Причин цьому є декілька, але головна – брак інформації. Тільки поінформована людина може приймати обдумані рішення.

Допомогти старшокласникам визначитись при обранні майбутньої професії був покликаний тренінг «Топ – 25 професій майбутнього», що відбувся 27 лютого в обласній бібліотеці для юнацтва. Заступник начальника відділу профорієнтаційної роботи обласного центру зайнятості Вікторія Прус розповіла старшокласникам, які професії будуть найбільш популярними через 15-20 років.

Стрімкі зміни у суспільстві й науці народжують потребу у нових професіях. Вже сьогодні ми бачимо приклади створення штучного інтелекту (Tesla випускає машини зі вмонтованим автопілотом, штучний інтелект Google переміг чемпіона світу із гри го), роботизації і паспортизації роботів (навчили робота рухатись, як людина), розвитку медицини і протезування (вчені навчились робити сучасні біонічні протези, пройшла перша роботизована операція на виноградинці), нанотехнологій та генетики (американські вчені навчились лікувати гени і боротися зі старінням пацюків). Як наслідок, змінюється і світ професій: 35% спеціальностей, які сьогодні вважаються важливими, кардинально зміняться вже в наступному 5-річчі; а 65% дітей, які пішли до школи у 2017 році, працюватимуть на посадах, котрих наразі ще не існує.

Журнал Forbes визначив 25 найцікавіших професій майбутнього Назви їх незвичні, але базову освіту за ними можна отримати вже зараз. Серед них: інженер-композитник, ІТ-генетик, урбаніст-еколог, будівельник «розумних доріг», оцінювач інтелектуальної власності, менеджер краудфандингових і краудінвестиційних платформ, менеджер космотуризму, молекулярний дієтолог, генетичний консультант, сіті-фермер та інші. З цими професіями учасники ознайомилися під час гри. Учасників було поділено на 4 команди-генерації: команда покоління Х представляла з людей старших 50 років, покоління Y ‑ людей середнього віку: покоління Z - юнаків та дівчат; покоління α ‑ дітей до 7 років. Кожна з команд знайомилася з професіями майбутнього та доводила їхню значимість для певного покоління сьогодні і в майбутньому.

Наприкінці презентацій кожної з команд-генерацій старшокласники обрали найбільш та найменш перспективну професію майбутнього. На їх думку, найбільш затребуваною буде професія молекулярного дієтолога, а найменш – сіті-фермера.

Захід був емоційним, учні висловлювали свої думки, ділилися знаннями та враженнями. Організатори інтерактивної зустрічі переконані, що атмосфера активного пошуку професій майбутнього, уміння працювати в команді залишиться надовго в пам’яті учасників і допоможе у виборі професії в майбутньому.

 

Переглядів: 191 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: