Головна » 2018 » Лютий » 15 » Юнацька вшанувала Ігоря Ліберду
12:49
Юнацька вшанувала Ігоря Ліберду

 

13 лютого в Житомирському вищому професійному училищі– інтернаті відбулась літературна вітальня «Доля – як пісня». Разом з бібліотекарями учні поринули у глибини поетичної творчості Ігоря Ліберди, одного з найбільш талановитих поетів Житомирщини, якому 22 березня виповнилося б 80 років.

         Присутні на заході мали змогу дізнатися, що витоки життя і творчості поета беруть свій початок з Баранівщини, серця Поліського краю. Тут він зростав, вчився пізнавати світ, дослухася до народних пісень – поезії людського спілкування. Пам’ять і пережите залишилося в душі поета, втілилось в поетичному слові. Жити  повнокровно, напружено, в усе втручатися в ім’я подальшого зростання й розквіту – гасло кращих віршів поета. Він писав про те, що тримає людину у житті і робить її справді людиною з красивою і доброю душею. Йому, юнакові з сільської вчительської родини, судилася непроста доля. Після школи, в повоєнні роки, Ігор Ліберда навчався й працював водночас, оброблював метал – як токар, і плекав дитячі душі – як учитель. А згодом узявся до огранення Слова – у журналістиці й літературі. Багато років Ігор Васильович працював на журналістській ниві. Спершу – корреспондентом, а згодом обіймав посаду завідуючого відділом культури, освіти й науки провідної газети області. Сторінки газети «Житомирщини» збагатилися його публікаціями  про культуру та освіту нашого краю.

Ігор Ліберда є автором збірок «Квартали життя», «Світанковий сад», «Питальний знак», «Знак рівноваги». Талановитому полісянину належить також низка розвідок про письменників-земляків – Б. Тена, Є. Ненадкевича, М. Клименка. Він є співавтором житомирського розділу книги-меморіалу «Вінок безсмертя». Ще одна «незмовкна струна» пошуків І. Ліберди – перекладацька діяльність. Вперше в Україні поет у співавторстві з дружиною Оленою Табаковою, котра родом Чувашії, переклав чуваські народні казки.

         За багаторічну працю поет нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України, він лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Миколи Шпака, премії імені Михайла Клименка .

Поета вже немає з нами, але його слова долинають до нас. Мабуть, у тому і полягає феномен справжньої поезії, що вона здатна пережити свого автора і упродовж багатьох літ освітлювати помисли, почуття сучасників, викликати душевний трепет. Ігор Ліберда був творцем справжньої поезії і неповторності – передусім, у великій любові до людей, до України, до рідного слова.

Переглядів: 163 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: