Головна » 2018 » Березень » 13 » Другий Літературний стендап "Про що думають жінки"
10:52
Другий Літературний стендап "Про що думають жінки"

 

11 березня, до Міжнародного дня жінок, в юнацькій відбувся другий «Літературний стендап»  під назвою «Про що думають жінки». Зустріч стала особливо інтригуючою, цікавою і гарячою, адже говорили про… чоловіків.

Передусім, ведучий оголосив присутнім умови стендапу.  Як і попередньо, кілька тижнів тому, четверо спікерів, якими цього разу стали Тетяна Ворошило, Леонтій Козирацький, Тетяна Кулікова та Володимир Миськов, шляхом жеребкування отримали книжки для прочитання. Під час десятихвилинного виступу кожен з них мав розповісти про книгу так, щоб викликати у присутніх бажання прочитати її. Після виступу спікерів слухачі ставили запитання та висловлювали власні рефлексії щодо почутого. Журі у складі директорки бібліотеки Олени Люблянської, викладача Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка Ігоря Шурпана та переможниці першого стендапу, спеціаліста з інтернет-маркетингу, тренерки Юлії Пучич, а також самих присутніх на заході вирішували, хто найкраще і найзахопливіше розповів про прочитану книгу.

Звідки беруться справжні чоловіки? Чому хлопчикам з самого дитинства забороняють виявляти почуття, і чи варто так чинити? На ці питання шукала відповідь перша промовиця Тетяна Ворошило. Справжньому експерту з дитячих питань, шкільній вчительці дісталася відповідна книга – «Диво» Ракель Паласіо. Книга орієнтована на вікову аудиторію від десяти до п’ятнадцяти років, проте, за словами спікера, її варто прочитати абсолютно кожному. «Вона дивовижна, чудова, не випадково й має таку назву. Ми всі є дивом, щастям для когось, незалежно від зовнішності, уподобань чи інших індивідуальних особливостей. Після прочитання книги я переконалася, що найважливіший урок для кожного – доброта: вибір зважений, вибір, який визначає наше життя», - ділиться враженнями від прочитаного пані Тетяна.

Для багатьох чоловіків сенсом існування та засобом самореалізації є Справа, за допомогою якої вони змінили б світ. Але життя, на відміну від книг, нерідко підкидає досить неочікувані сценарії… Наступний спікер – Леонтій Козирацький спробував розібратися у невипадкових випадковостях, обговорюючи книгу «Субота» Ієна Мак’юена. Твір про один день із життя головного героя. Здавалося б, яким чином можна написати про такий короткий проміжок часу, щоб захопити читача? Проте автор – справжній майстер деталей. Він майстерно розтинає почуття читача, щоб у кінці твору знову скласти їх докупи… Лео (саме так називає себе Леонтій) заінтригував присутніх, стверджуючи, що справжній чоловік розкривається у вирішенні критичних ситуацій, і його роль ніколи не буде знівельована. Так це, чи ні? Варто прочитати «Суботу» Ієна Мак’юена.

Щасливі ті чоловіки, які знайшли сенс у житті. А як же ті, кому це не вдалося? Про маленькі життя у великому світі говорила наступний спікер стендапу – Тетяна Кулікова, якій випало нелегке завдання – книга Ганьї Янагігари «Маленьке життя». Твір написаний поза межами часу, майже позбавлений жіночих образів, а герої-чоловіки – м’яко кажучи, незвичної орієнтації. До того ж, попри назву, ця книга зовсім не маленька… «880 сторінок чистого страждання, гніву, болю, жаху, відрази…», – ось такі непередбачувано депресивні почуття викликала у доповідачки прочитана книга. Проте, Тетяна – фаталіст і вважає, що все, що трапляється в житті людини, трапляється для чогось. От і книга Ганьї Янагігари «Маленьке життя» змусила дівчину ще раз задуматися над сенсом життя. «Давайте покращувати світ! Бережіть себе і коханих!» - завершила свою промову спікер. Сповнена експресії і вражень, Тетяна Кулікова зізналася, що ніколи б не прочитала цієї книги знову. Але, скільки голів, стільки думок, чи не так?

Четвертий спікер – Володимир Миськов – презентував книгу «Маленька паризька книгарня» Ніни Георг. Книга, за словами автора, це лікар і ліки в одній іпостасі, тому він рекомендує книгу як рецепт для лікування душі. Проте, самому автору такі ліки не допомагають. Вустами героїв він каже, що між кожним закінченням і новим починанням є переживання, страждання – ось це і має назву життя… Пан Володимир рекомендував читати книгу тим, хто переживає великі і маленькі стреси, що допоможе долати життєві труднощі та гідно протистояти викликам долі. Що ж, спробуємо!

Поки члени журі обирали найкращого стендапера, присутні жваво обмінювалися враженнями про зустріч, грали в запропоновану організаторами гру, слухали музику та намагалися визначити переможця. Загалом, було гаряче та емоційно…

Другий «Літературний стендап», як і перший, став непередбачуваним. Перемогла Тетяна Кулікова з презентацією книги Ганьї Янагігари «Маленьке життя». «Це була найкраща антиреклама книги, яку я коли-небудь чув,» – поділився враженнями один із членів журі Ігор Шурпан. Усі учасники отримали сертифікати стендапера та подарунки. Чекаємо наступного «Літературного стендапу» в юнацькій!

 

Книги «Диво» Ракель Паласіо та «Маленька паризька книгарня» Ніни Георг ви можете взяти для читання на абонементі бібліотеки.

       

 

Переглядів: 199 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: