Головна » 2018 » Липень » 2 » Два тижні Library CAMP, які змінили все
12:34
Два тижні Library CAMP, які змінили все

Отак чекаєш того літа, чекаєш, а воно – ррраз! І прийшло! І що робити мамам, відпустка у яких ще не скоро, і що робити татам, які так важко знаходять вільні хвилинки у своїх робочих графіках? А, головне, що робити підлітку у місті, в якому наче й так багато розваг, але водночас без зайвих коштів сподіватися на розваги не варто.

І тут на допомогу приходить Обласна бібліотека для юнацтва!

А чому, можливо спитаєте ви? Бібліотека ж - це місце для читання і не варто сподіватися на розваги. А тому що так думати може лише той, хто жодного разу не ходив до нас в юнацьку!

Двотижневий денний табір Library CAMP з 11 по 22 червня було вирішено створити в бібліотеці. Тут підлітки віком від 10 до 14 років змогли б весело та змістовно провести свій час, а, головне, абсолютно безкоштовно! Необхідну кількість учасників табору було набрано буквально за три дні, а за тиждень бажаючих було більше 60… На такий ажіотаж серед містян ми точно не очікували.

Два тижні з 9.30 ранку і до 16.00 години ми хотіли зробити незабутніми для кожної дитини і тому складали програму табору так, щоб заходи були різноплановими, корисними, веселими та пізнавальними.  

Тепер, коли два тижні проминули, наче один день, ми можемо поділитися з вами своїми враженнями про Library CAMP і заходами, проведеними під час роботи в ньому.

Під час роботи в Library CAMP було проведено 6 майстер-класів, 4 тренінги, 3 екскурсії 4 квести, 8 брейн-рингів і купа веселих руханок та вдалих активностей, і про все це варто розказати окремо, адже ці заходи для наших дітей проводили надзвичайні люди з великими серцями. І це без перебільшення так! Адже їх робота була абсолютно безкоштовною, але важливою. Вони всі залишили після себе в юнацькій непідробні емоції та незабутні враження. Отже, почнемо…

Володимир Люба та його тендітна дружина Тетяна Докіль зі шахової школи «Тріумф» провели майстер-клас з шахової майстерності. Саме завдяки їм діти дізналися цікаві факти про шахи, історію їх виникнення та правила гри. Півтори години інтелектуального напруження привели до справжнього тріумфу від перемог! Юнацька дякує вам, Тетяно та Володимире!

Не вперше на допомогу юнацькій приходить Леся Лось. Жінка, яка не сидить на місці і для якої творчість є невід’ємною частиною складовою життя. Леся Володимирівна є ученицею Школи української вишивки, що діє в Житомирі, тож її майстер-клас був присвячений саме цій темі. Діти власноруч виготовляли книжкові закладинки в стародавній техніці заволікання. Цей майстер-клас прийшовся до душі як дівчаткам, так і хлопцям. Леся Володимирівна навіть подарували «тим, хто не здався» і довишивав, заохочувальні подарунки у вигляді веселих брелоків-чоловічків. Юнацька дякує вам, Лесю, за вашу невідмовність та готовність прийти на допомогу.

Про те, як створити власне кіно, говорив з учасниками Library CAMP Богдан Яремчук. Богдан є засновником та організатором Житомирського учнівського кінофестивалю «ЖУК» та генеральним директором в креатив-студії «DreamStep». Майстер-клас зі зйомки власного кіно був без перебільшення найемоційнішим за два тижні роботи табору. За півтори години в юнацькій відбувся кастинг зірок та зйомка фільму «Останній день в бібліотеці». Переглянути цей фільм може тепер кожен охочий за посиланням.

Юнацька дякує тобі, Богдане, за те, що кожен із нас міг побути актором та долучитися до створення чогось значимого. І за те, що ти готовий бути партнером бібліотеки, дякуємо тобі!

Танцювальний центр «Varshalex» із задоволенням прийняв наших дітей у себе в гостях. Дівчата з «Varshalex» розтанцювали навіть сором’язливих, і це було дуже круто! Вижаті, як лимончики, але щасливі, в своїх щоденникових враженнях цього дня діти забули про все, що було ДО «Varshalex». Дякуємо вам за професійне ставлення до своєї місії дарувати людям радість і розкривати незнані можливості!

Оксана Рогаль – наша чарівниця! Саме завдяки їй діти, але по правді кажучи, не лише вони,  малювали власну мрію. Дві години повної релаксації та поглиблення у свої справжні бажання. Мрія, як метелик, кольорова, яскрава та тендітна. Мріяти так, щоб збулося, відпускаючи на волю свого власного метелика. Дякуємо, Оксано, не вперше і, сподіваємось, не в останнє.

Творчість творчістю, але інколи варто і попрацювати. Складаючи програму денного табору, ми в юнацькій чітко розуміли, що дозвілля дітей має бути не тільки веселим, а й корисним. Знання краще засвоюються через практичні навички, а практичні навички просто чудово отримуються під час роботи в тренінгах.

В перший день роботи літнього табору для підлітків Library CAMP відбулась зустріч з елементами тренінгу «Даремно час не витрачай – правила дорожнього руху вивчай!».

Тренер зустрічі Ігор Іванюк, старший інспектор прес-служби управління патрульної поліції в Житомирській області, у формі гри ознайомив присутніх зі знаками та правилами дорожнього руху для пішоходів, велосипедистів та для тих, хто їздить на роликових ковзанах. Діти були дуже активними, ставили безліч запитань та приводили приклади з власного життя та життя їхніх родин.Цей тренінг був дуже важливим і спеціально проведеним в перший день роботи табору, адже ми планували багато пересуватися містом.

Тренер Ольга Сейко, провідний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, у форматі гри провела  для відвідувачів літнього табору зустріч з елементами гри «Ти маєш знати свої права».

Зустріч відбулась в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» і, сподіваємось, залишила у свідомості наших дітей свій слід.

Дуже цікавим для відвідувачів табору став профорієнтаційний квест «Професії, які ти знаєш».

Модератор Вікторія Прус, завідувачка відділом профорієнтацієї обласного центру зайнятості, розділила дітей на групи і запропонувала гру, за умовами  якої потрібно було назвати професії, що стосуються певних груп: людина – знакова система, людина – художній образ, людина – природа, людина – техніка та людина – людина. Під час гри юнаки та дівчата будували щасливий дім своєї мрії, використовуючи професії людей, які могли брати участь у зведенні цього будинку. Діти із захопленням розповідали про кожну названу професію.

На завершення заходу підлітки пограли в профорієнтаційне лото, шукаючи відповідності між назвами професій та їх зображеннями, та розгадали ребус, називаючи професії людей англійською мовою.

Наталія Тарасенко, голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації Паритет провела тренінг з фінансової грамотності для підлітків. Роз’яснила інформацію щодо фінансових ризиків у сучасному житті, допомогла навчитись правильно управляти своїми доходами, уникаючи фінансового шахрайства, дізнатись про особливості оформлення позик та депозитів, а також опанувати абетку споживача.         Завдяки Наталії наші юні друзі тепер впевненіше управлятимуть своїми коштами і зможуть навіть трошки заощаджувати для досягнення своєї мрії.

За два таборових тижні ми з дітьми багато гуляли містом. Наприклад, Світлана Смірнова організувала нашим дітям еко-мандрівку у парк Шодуара. Говорили про чистоту довкілля та відпочивали на природі, поєднуючи цікаве і корисне.

Були також екскурсії до Ремісничого двору, до Гнатюк арт-центру та Житомирського обласного краєзнавчого музею. В Ремісничому дворі ми чаювали, а в Краєзнавчому музеї навіть пограли у квест. Дякуємо музейникам за те, що діти завдяки їм дізнаються більше про світ навколо себе, і за те, що ви дивуєте новими підходами до своєї роботи. Тепер точно у свідомості наших дітей музеї – це місця, де не нудно. І, по традиції, #юнацькалюбитьвас!

Полюбилися нашим підліткам ігри в брейн-ринг. Юнацька організувала для них декілька ігор з різних тем: про Європу, про козацькі часи, екологічний та гумористичний. Це надихнуло дітей, і щодня хтось із них проводив свій власний брейн-ринг з цікавими, дотепними запитаннями.

Найбільше дітям сподобались квести! Шукати, міркувати, обговорювати і рахувати. Одного разу вони шукали привида в бібліотеці і знайшли його. Але квест по місту просто вразив усіх без перебільшень!

Діти співали українську пісню в вареничній, шукали читаючу людину на Михайлівській, водили хороводи біля Корольова та валялися на підлозі в дитячій бібліотеці, а ще рахували водонапірні вежі під ногами. І це ще не всі завдання, які варто було виконати для проходження квесту!

Дякуємо усім закладам, які охоче готові були нам допомагати!

Фестиваль талантів, екскурсія по місту, де екскурсоводами є діти, щоденні квестові завдання від учасників табору,обмін подарунками від таємного друга, запальні танці Just Dance, спортивні ігри та туристична англійська, огляди літератури для підлітків, майстер-класи та віртуальна мандрівка «Обрії рідного краю» від працівників бібліотеки, святкування днів народжень дітей – і це далеко не все, що прожили ми разом з найкращими в Library CAMP.

Два тижні швидко пройшло, а ми вже сумуємо за ними дуже! Library CAMP подарував нам гарних друзів і незабутні враження від спілкування з розумною, творчою, талановитою молоддю! І кожного з них чекаємо в юнацькій на Грушевського, 9 завжди з 10 до 18 години, окрім суботи.

А ще, Library CAMP надихнув нас на нові активності та проекти, тож слідкуйте за нашими новинами в соцмережах!

 

Більше фото з табору Library CAMP дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/pg/libraryyun/photos/?tab=album&album_id=458555297948847

 

Переглядів: 244 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: