Головна » 2019 » Квітень » 22

 

Здавна люди шанували писанку. Для наших пращурів вона була одним із головних атрибутів Великодня, символом зародження життя, символом сонця, тепла і вічності. Дотепер вважається, що писанка приносить щастя.

18 квітня 2019 року напередодні найбільшого християнського свята – Великодня – в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся майстер-клас з писанкарства «Світ української писанки» від майстрині народної творчості, доцента кафедри етики і естетики та образотворчого мистецтва ЖДУ ім. Івана Франка Ямчинської Галини Володимирівни.

Разом зі своїми помічниками, студентами Навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ імені Івана Франка, Галина Ямчинська допомогла учасникам майстер-класу поринути в справжнє магічне дійство – створення писанки. На майстер класі присутні ознайомились з технікою розпису воском, що притаманна лише слов’янам.

Воскова техніка декорування передбачає нанесення розтопленого воску писачком на поверхню яйця, згодом його на кілька хвилин занурюють у розчин з фарбою. Далі виймають і кладуть на серветку ... Читати далі »

Переглядів: 79 | Додав: olezhon | Дата: 22.04.2019 | Коментарі (0)