Головна » 2018 » Березень » 29

 

27 березня в бібліотеці для юнацтва відбулася історична година «Національна ідея Миколи Сціборського».

З нагоди 120-річчя від дня народження 2018 рік у Житомирській області оголошено роком Миколи Сціборського – нашого земляка, одного з фундаторів Організації українських націоналістів та головних борців за відновлення незалежності Української Держави в ХХ столітті.

Запрошений на захід Геннадій Махорін, краєзнавець, кандидат історичних наук, розповів про життєвий шлях Миколи Сціборського, розкрив його політичний портрет та зазначив, що за часів радянської влади ім’я Сціборського не згадувалося в підручниках з історії та наукових працях, але це не применшує його ролі як українського державного та військового діяча.

Учасник Першої світової війни, діяч УНР, Української Військової Організації, підполковник війська УНР, теоретик українського націоналізму, редактор офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних виданнях, співавтор проекту конституції української держави, за фахом – інженер-економіст, – це ще не повний перелік сфер діяльності видатного українського героя. Він є автором праці «Націократія», в якій розкриті напрямки розвитк ... Читати далі »

Переглядів: 228 | Додав: olezhon | Дата: 29.03.2018 | Коментарі (0)