Головна » 2018 » Березень » 26

 

22 березня 2018 року о 14.00 в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація виставки образотворчого мистецтва «Весна іде, красу несе…».

На виставці представлено 24 картини. Це витинанки майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Галини Володимирівни Ямчинської та роботи студентів Навчально-наукового інституту педагогіки Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Майстриня і педагог розповіла юним шанувальникам, що все її життя пов’язане з Житомиром, його історичними місцями, природою. Тут вона захопилась мистецтвом, що вплинуло у подальшому на вибір нею професії художника-педагога. Вищу освіту Галина Володимирівна Ямчинська здобувала у Орловському педінституті. Після повернення до рідного міста почала викладати курс образотворчого мистецтва в Житомирському державному педінституті імені Івана Франка (згодом державному університеті).

Тут захопилася українським мистецтвом, стала дослідником такого виду мистецтва як витинанка. В 90-х рр. ХХ ст. відбулась перша персональна виставка її робіт в Житомирському обласному краєзнавчому музеї. Галина Ямчинська – доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання В 2009 році їй присвоєно звання &laq ... Читати далі »

Переглядів: 225 | Додав: olezhon | Дата: 26.03.2018 | Коментарі (0)

25 березня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулося засідання книжкового клубу Літературного стендапу «Місяць жіночої історії», на якому організатори обговорювали формат наступних зустрічей та вирішували, як краще проводити засідання, щоб вони були цікаві не лише стендапівцям, а й усім іншим.

Марина Грицька-Анненкова, ініціатор створення книжкового клубу та модератор засідання, запропонувала обрати «Місяць жіночої сторії» наступною темою засідання Літературного стендапу, під час якого обговорити питання ролі жінок, їх рівні права та можливості в світі, а також розповісти про видатних українок. Марина навела приклади імен всесвітньо відомих успішних жінок, а також імена відомих полісянок, про шлях яких до успіху ми, на жаль, ще мало знаємо.

Учасники засідання книжкового клубу ознайомились із листівками, які колекціонує Марина. Деякі з них ілюструють героїв книги Анни Хеглунд «Бути мною», деякі з проекту «Не жіноча справа», відтворюють не жіночі професії. Цей проект, за словами Марини, дав поштовх до прийняття закону про скасування поділу на жіночі і не жіночі професії. Колегам по клубу вона розповіла історію Маріель Франку. Ця чорношкіра жінка була депутаткою, католичкою, науковцем, та саме головне, правозахисницею жінок. Вона, займаючи принципову життєву позицію, була поза с ... Читати далі »

Переглядів: 228 | Додав: olezhon | Дата: 26.03.2018 | Коментарі (0)

 

21 березня з нагоди Всесвітнього дня поезії, який за рішенням ЮНЕСКО відзначається з 2000-го року, відбулася інтерактивна зустріч поетів-початківців.  «Рядки, що з юних сердець линуть» – такою була її тема.

Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, пробуджувати найкращі почуття. Поезією ми захоплюємося, вивчаємо, перечитуємо, а хтось пише власні вірші. Розвиток творчих здібностей, формування поетичного смаку, уміння працювати зі словом, засвоєння основ віршування, пошук натхнення – своїми думками з цих питань ділилися учасники зустрічі – старшокласники загальноосвітніх шкіл №28, 36, 20,23, школи «Всесвіт» та інші шанувальники художнього слова.

У теплій і невимушеній атмосфері точилася відверта розмова про сучасну літературу, набутий творчий досвід, лунали авторські вірші та проза… Поезія  Валерії Нольди, Христини Гриб, Нікіти Крігера, Анни Сахневич , Лізи Куліш , Катерини Лагоди, Анни Колесник , Надії Мазорчук, Анастасії Соколової , Анатолія Каленського – вражала жанровим, стильовим і тематичним розмаїттям. Під час дискусії, яку викликали емоційні й натхненні поезії початківців, обговорювали й такі пит ... Читати далі »

Переглядів: 138 | Додав: olezhon | Дата: 26.03.2018 | Коментарі (0)