Головна » 2018 » Лютий » 22

 

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини рідна мова є важливим елементом культурної свідомості. Привернення уваги до цієї теми – важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної ‑ бенгальської, мови. Відтоді кожного року в Бангладеш відзначають день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.

В Україні долучились до відзначання цього свята з 2002 року. 21 лютого в обласну бібліотеку для юнацтва на молодіжний діалог «З рідним словом міцніє держава» завітали представники польської, чеської, вірменської та єврейської громад міста Житомира.

Гостей вірменської громади «Єребуні» представив директор Ваге Петросян та учні вірменської суботньої школи. Вони розповіли про древню історію своєї мови, яка бере початок з VI ст. н.е. Пан Ваге зазначив, що вірменська мова та її вимова є складними для вивчення, ... Читати далі »

Переглядів: 312 | Додав: olezhon | Дата: 22.02.2018 | Коментарі (0)