Віртуальна виставка "Героїв країна – моя Україна!"

 

 Герой - це людина, яка знає, що є блага, дорожчі за життя; людина, як присвятила своє життя служінню державі, себе одну - служінню багатьом

Г. Лессінг 

 

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни - козацькою Покровою.

Згідно з указом Президента України з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці, волонтери , дорослі і діти - всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над загарбниками. Достойними нащадками Українського війська є сьогоднішня молодь, яка має повне право називатися захисниками Вітчизни, бо брала активну участь у Революції гідності, допомагає і підтримує українську армію з початку війни з російськими загарбниками і готова завжди стояти на сторожі державності. Сьогодні обласна бібліотека для юнацтва з гордістю вшановує подвиг нескорених українців і висловлює слова щирої вдячності людям, які захищали і продовжують  відстоювати незалежність України.

Пропонуємо нашим читачам пройти патріотичними сторінками історії Української держави.

 

Козацько-гетьманська звитяга

Історія України в особах : Козаччина / Кер. авт. кол.В. М. Горобець. – К. : Україна, 2013. – 304 с.

 

Книга містить нариси про найвидатніших державних, громадських, церковних та культурних діячів України середини ХVІІ – ХVІІІ ст. У них відтворено героїчну боротьбу українського народу за своє соціальне й національне визволення, побудову незалежної Української держави.

Косенко Л. О. Козаки : Лицарський орден України : Факти. Міфи. Коментарі / Л. О. Косенко. – Х.: ШКОЛА, 2007. – 576 с.

 

 

Автор книги розглядає феномен запорозького козацтва у різних аспектах – політичному, економічному, військовому, геополітичному тощо.

Коляда І. А. Отаман Сірко / І. А. Коляда. – Харків : ПЕТ, 2012. – 128 с.

 

Книга про видатного політичного діяча і полководця України Івана Сірка. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану, за що Запорозька Січ вісім разів обирала його кошовим отаманом. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.

Гетьмани України. – Харків : Промінь, 2016. – 248 с.

 

 

Книга розповідає про славне минуле України доби козаччини. Книга присвячена тим, хто з сивої давнини боровся за незалежність України – людям, які вражають своїм сильним духом. Читач дізнається, як Україна крок за кроком ішла до своєї незалежності.

Чухліб Т. В. Гетьмани України-Русі / Т. В. Чухліб. – Донецьк : ВКФ БАО, 2012, - 304 с.

 

У виданні змальовано тридцять три історичних портрети найбільш відомих володарів гетьманської булави давньої України-Русі. Читач познайомиться зі сповненими пригод біографіями козацьких ватажків, дізнається багато цікавих фактів з особистого життя гетьманів і їхню роль на політичній арені. Автор книги спирається на оригінальні архівні документи.

Крути: Збірка у пам'ять героїв Крут / упоряд. Зінкевич О., Зінкевич Н. – 2-ге вид. – К. : Смолоскип, 2017. – 422 с.

 

До збірки, виданої до 100-річчя бою під Крутами, увійшли історичні матеріали і статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, патріотизм і героїзм учасників, а також художні твори й публіцистика різних часів. Найцінніша частина книги – спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.

«Зродились ми великої години…». ОУН і УПА. Бібліотека «історичної правди» / уклад. Вахтанг Кіпіані. – Харків : Віват, 2016. – 304 с.

 

В книзі йде мова про те, хто такі бандерівці та за що вони боролися. Чітко змальовані постаті основоположників ОУН – УПА. Розкрито внутрішні аспекти підпільного життя України в радянський період, патріотизм відчайдушних борців.

Воїни волі

Магда Є. В. Гібридна війна: вижити і перемогти / Є. Магда. – Харків : Віват, 2015. – 304 с.

 

Євген Магда у своїй книзі розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Автор аналізує причини послаблення України та пропонує рецепт перемоги в протистоянні найбільшій державі світу.

Група «Інформаційний супротив». Вторгнення в Україну: Хроніка російської  агресії. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 240 с.

 

Книга є результатом дворічної роботи волонтерської розвідувально-інформаційної групи «Інформаційний супротив», ініціативи української громадської організації «Центр військово-політичних досліджень», яка вивчала проблему воєнної загрози Росії проти України. Автори подають детальний аналіз перебігу російської агресії проти України.

АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 352 с.

 

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в «Аду», як його називали оборонці летовища, - це свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів з України, США та Канади. Читайте про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу. Аналізуйте і робіть неупереджені висновки!

Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки. / за ред. Леоніда Фінберга та Уляни Головач. – Київ : Дух і літера, 2016. –784 с.

 

Ця книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 – лютий 2014 років ). Зібрано розповіді оборонців, медиків, священиків, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу «народження нової нації».

Багатоголосся думок, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

 

 

 

Гук Н. Євромайдан [звичайні герої] : [зб. розповідей] / Н. Гук. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 140 с.

 

Це збірка розповідей про звичайних і водночас неймовірних людей, які створили революцію 2013-2014 років. Про долання меж і страхів, шалену любов до Батьківщини, рішучість діяти, бажання залишити нащадкам єдину та квітучу Україну, переосмислення буття й відкриття нового себе, сміливість відстоювати свободу, перемога над байдужістю, буденні дива. Але основа всіх подій єдина – прагнення змінити світ на краще та віра, яка не знає слова «неможливо».

Сучасні герої України та їхні подвиги //  Шкільна бібліотека. – 2017. – №7. – С. 18-19

 

Україна країна героїв. За довгу історію у нас були і великі князі, і хоробрі козаки, і відчайдушні захисники. Дана стаття пропонує дізнатися про наших сучасних героїв: тих, хто увійшов до лав Небесної Сотні і Небесної армії.

Крістіна Бердинських. Є люди. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2014. – 184 с.

 

 

Ця книга – блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. У щоденнику «Єлюди» одкровенні історії  про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення і любов…

Військо України. – 2018. – № 8. – 64 с.

 

«Читати – щоб знати, знати – щоб перемагати!» - під таким гаслом виходить журнал Міністерства оборони України «Військо». Актуальні, достовірні й принципово важливі матеріали про стан, перспективи і життя сучасної української армії та військової політики зокрема. Журнал про патріотизм, мужність та звитягу

Правдиве слово – наша зброя!

Зіновчук М. Воїни волі / М. Зіновчук. – Житомир : Рута. – 2016. – 60 с.

 

Борцям волі, правди й добра присвячені щирі вірші про героїзм і мужність, самовідданість українців у російсько-українській війні. Збірка сповнена патріотизмом та покликом до підйому національного духу, величанням рідної землі, прославлянням мудрого, самовідданого українського народу і вірою в мирне небо…

Материнська молитва. Українки – героям Майдану : поезії . –  Київ : «Наш Формат», 2014 – 72 с.

 

У книзі зібрані поезії, присвячені захисникам України, героям Майдану, які були написані в період з листопада 2013 по січень 2014 року.

Автори творів це і відомі поетеси, і звичайні жінки, яким болить доля рідної країни і доля тих, хто став на шлях боротьби за неї. Збірка наскрізь пройнята патріотизмом і вірою в перемогу!

Борітеся – поборете! Поетика революції / уклад. О. М. Уліщенко. – Харків : Віват, 2014. – 96 с.

 

Книга посвячена лицарям духу, які в часи диктаторських режимів боролися за незалежність рідної країни, за її свободу і соборність. Вірші поетів різних поколінь  об’єднані однією ідеєю – вірою у світле майбутнє та нездоланність українського народу!

Махорін Г.Л. Наші Герої / Геннадій Леонідович Махорін. – Житомир : Видавець В.Б. Котвицький, 2014. – 128 с.

У книзі розповідається про національно-визвольну боротьбу українського народу у XX-XXI ст. і учасників цієї боротьби, життя яких пов’язане з Житомирщиною. Читач дізнається про тисячі наших земляків, які в різний час боролися за українську державність і нині захищають кордони й територіальну цілісність України.

Кокотюха А. Покоління сміливих. Україна: 25 років незалежності / А. Кокотюха. – Харків : Віват, 2016. – 400 с.

 

Чверть століття тому Україна здобула незалежність. Автор пропонує читачам згадати, як це було, поміркувати над сьогоденням і замислитися над майбутнім. Книга розгортає велике полотно долі Української держави, вигаптуване водночас гордістю за здобуті досягнення й перемоги та болем за помилки й поразки… Гортаючи сторінки, упевнюєшся, що не можна лишатися осторонь, бо найголовніша перемога чекає нас попереду!

Запропоновані книги знаходяться у фонді Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва.