Головна » 2018 » Жовтень » 10 » Зупинимо булінг разом!
15:47
Зупинимо булінг разом!

 

Різного виду злочинність неповнолітніх вимагає постійної і неослабної уваги правоохоронних структур та кожного із нас. Особливу увагу в цьому напрямку слід приділяти боротьбі з булінгом.

Булінг – це цькування, нехтування, приниження однієї людини іншою або групою людей. Майже всі жертви булінгу сприймають приниження, залякування та агресію стосовно себе як норму. Чому? Не впевнені, що така поведінка є ненормальною? Не знаєте, що таке булінг? Часто чуєте від дорослих: «Не зважай або дай здачі і все буде ОК».

9 жовтня 2018 року працівники Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Людмила Гелевера та Ольга Сейко зустрілись з молоддю в обласній бібліотеці для юнацтва, щоб ще раз обговорити цю проблему.

Спікери побудували свою зустріч з підлітками у форматі бесіди.

Хто сьогодні виступає булером, завтра може стати жертвою. Школярам розповіли, що булінг може бути психологічним, фізичним, економічним, а також існує кібербулінг. Коли ведучі запитали, що учні знають про кібербулінг, діти виявили свої знання відповіддю, що це знущання над співрозмовником у віртуальному просторі. А фахівці зауважили, що кібербулінг – це одна із найгостріших проблем взаємодії дитини з Інтернетом.

Спеціалісти зазначили, що у Верховній Раді пройшов друге читання Закон України про відповідальність – адміністративну чи кримінальну – за прояви булінгу.

  

Юристи також розповіли про кампанію Юнісеф «Викресли булінг!», яка була розроблена, щоб допомогти 67 відсоткам школярів, які зіткнулися з цькуванням. Тих, хто раніше не цікавився цією темою, за допомогою просвітницької кампанії навчали дитячій толерантності, запропонувавши пройти тест «Чи справжній ти друг». Метою заходів було розповісти юнакам та дівчатам, як, завдяки модним підлітковим заняттям, можна відчути себе крутим, не ображаючи інших. А щоб привернути увагу батьків до проблеми, було створено серію відеороликів, що розкривають проблеми булінгу. В результаті, за оцінками фахівців Юнісеф, до 30% зросла кількість дітей, які можуть розпізнати булінг і на 51% зросла кількість тих, які готові захищати жертв.

На завершення заходу ведучі запропонували інтерв’ю з відомими житомирянами: співаками Олександром Воєвуцьким, Іриною Шинкарук і продюсером молодіжного проекту «Академія зірок» Сергієм Вікторовим. А співак Артем Кондратюк сказав: «Ми повинні зробити все залежне від нас, щоб допомогти підліткам зрозуміти, що ображати ближнього – це не утвердження власного «я» серед однолітків, а, навпаки, слабкість того, хто вдається до таких дій».

Зустріч відбулась в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Переглядів: 29 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: