Головна » 2018 » Січень » 22 » Знову про ляльку-мотанку від майстрині Оксани Дедюль
12:28
Знову про ляльку-мотанку від майстрині Оксани Дедюль

 

19 січня 2018 року за участю працівників обласної бібліотеки для юнацтва в приміщені ЖВПУ сервісу та дизайну було презентовано виставку ляльки-мотанки «Родинна лялька». Ще в грудні ці роботи презентували в обласній бібліотеці для юнацтва.

На виставці були представлені авторські вироби майстрині народної творчості – Оксани Петрівни Дедюль. Завідуюча відділом мистецтва Е.Гановська познайомила з майстринею і розповіла про важливі події її життя, творчий доробок, участь в фестивалях декоративно-ужиткового мистецтва.

Майстриня розповіла про найрізноманітніші види лялечок: оберегові, ігрові та ляльки, приурочені до певних подій. Оксана Дедюль брала участь в проекті «Дім української культури», вдягала велику ляльку-мотанку, що сягає трьох метрів п’ятдесяти сантиметрів, яку занесено до «Книги рекодів України». Вже вийшла серія марок з нашою лялькою-мотанкою, яку презентовано Укрпоштою.

Оксана Петрівна розповіла присутнім про різновиди та походження назв ляльок-мотанок. Наприклад, мотанки, які робили і чоловіки; лялечки-локоток; лялечки з семи стрічками; ляльки-мотанки «на щастя»; ляльки з довгою косою; лялечки на одній гілці.

Для присутніх пані Оксана провела майстер-клас з виготовлення ляльки-іграшки з хустки без ножиць.

Бібліотекар Светлана Щещук нагадала про давню, плідну співпрацю наших бібліотек, анонсувала наступний захід хобі-групи для студентів – виставки «Леліяти, плекати, прикрашати» А. Янчук.

Переглядів: 157 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: