Головна » 2018 » Листопад » 16 » Жива бібліотека в юнацькій «Моя поліція мене береже»
18:05
Жива бібліотека в юнацькій «Моя поліція мене береже»

 

В обласній бібліотеці для юнацтва започатковано новий спільний проект «Про мою поліцію». В рамках цього проекту заплановано здійснити показ передач, створених ГО «Репортер Про» про історії поліцейських різних професій та провести декілька зустрічей з поліцейськими Житомирської області.

15 листопада у форматі Живої бібліотеки відбулась перша зустріч «Моя поліція мене береже». «Жива бібліотека» створена для подолання стереотипів у суспільстві, усвідомлення того, що люди бувають різними незалежно від їх статусу та посади.

Подібні зустрічі завжди викликають зацікавленість у юнацтва. Старшокласники активно долучилися до спілкування з поліцейськими, ставили запитання і отримували компетентні відповіді. Адже у кожного правоохоронця є свої цікаві історії, якими вони радо ділились із співрозмовниками.

«Живими книгами» стали: начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного територіального управління поліції в Житомирській області Наталія Гончарук, старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності Головного територіального управління поліції в Житомирській області Ігор Пастовський, інспектор вибухотехнічного відділу Анатолій Романюк та молодший інспектор вибухотехнічного відділу Володимир Кравчук.

Представники поліції коротко розповіли про особливості служби у кожному з підрозділів. Вибухотехніки представили зразки небезпечних предметів, що були знешкоджені та розповіли про основи безпечного поводження із такими знахідками.

Начальник відділу ювенальної превенції розвінчала деякі неправдиві повідомлення з мережі інтернет про злочини стосовно дітей та розповіла як вести себе, коли бачиш у соцмережі повідомлення про зникнення дітей, де перевіряти таку інформацію.

Потім школярі поділилися на невеликі групи і по черзі спілкувались з «живими книгами». Учні ставили поліцейським різноманітні запитання про роботу: де навчаються цій професії і з якого віку; хто може вступити і з якого віку в загін юних вартових правопорядку Житомирщини; хто займається фізичною підготовкою з юними вартовими; які обов’язки входять до роботи дільничого офіцера та багато інших.

Жваві обговорення були у колі зі спеціалістами – вибухотехніками. Молодь цікавилась, чи схожа робота з розмінування на спецефекти у кіно, яке покарання може очікувати людину за неправдивий виклик, чи є жінки вибухотехніки, чи багато вибухових пристроїв знешкоджують на Житомирщині. Учасники спитали фахівців чи є в Житомирській області роботи, які розміновують вибухонебезпечні предмети, «В Україні є – відповів Володимир Кравчук, – а в Житомирській області є біороботи – це ми»:)

Були також і особисті запитання: як до вашої роботи ставляться ваші рідні; чи легко бути жінці поліцейським; чи хотіли б ви, щоб ваші діти наслідували вашу професію.

А на завершення заходу учнів чекав сюрприз – виступ кінолога з собакою Альфою, яка навчена знаходити небезпечні предмети та затримувати правопорушника.

Старшокласники ділились враженнями та фотографувались під час неформального спілкування. Наступні зустрічі пройдуть в бібліотеці наприкінці місяця – 29 та 30 листопада, також відбудеться показ чергових передач.

Проведення таких зустрічей покращує знання підлітків та юнацтва про роботу поліції, сприяє розбудові взаємної довіри та спільного вирішення питань.

Проект «Про мою поліцію» реалізується спільно з громадською організацією «Репортер Про» та працівниками поліції Житомирської області. Проект проводиться ІСАР (Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання»), за фінансуванням «Програми відновлення та розбудови миру» ПРООН (програма розвитку ООН в Україні) за фінансової підтримки Королівства Нідерландів.

    

 

 

Переглядів: 62 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: