Головна » 2017 » Вересень » 22 » Житомирщино, вітаємо тебе з 80-річчям!
13:00
Житомирщино, вітаємо тебе з 80-річчям!

 

22 вересня виповнюється 80 років від дня створення Житомирської області.

З цієї нагоди 21 вересня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася зустріч «Полісся – це мій Всесвіт, прихисток душі й думок».

Запрошений на захід краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільних наук ЖНАЕУ Геннадій Махорін розповів про історію заснування та етапи розвитку Житомирської області у різні історичні періоди, самобутню культуру, традиції, неповторні мальовничі краєвиди Житомирщини. Гість нагадав вислів видатного вченого, мінералога, основоположника геохімії академіка О.Ферсмана, який, характеризуючи мінеральні багатства нашої землі, назвав Житомирщину «Уралом в мініатюрі».

Але найбільшою цінністю краю, зазначив Геннадій Махорін, є його люди, яскраві особистості, які своїм життям, працею, здобутками і досягненнями зміцнювали економічний потенціал області, прославляли її в Україні та світі.

Серед славних імен, якими пишаються і які пам’ятають полісяни, краєзнавець назвав українського вченого в галузі ракетобудування та космонавтики С.Корольова, найавторитетнішого вченого в галузі ядерної фізики В.Векслера, видатного математика І.Шафаревича, представників історичної науки О.Ольжича, В.Щербаківського, талановитого мовознавця і перекладача Б.Тена, письменників Є.Концевича, В.Грабовського, митців світового рівня – композитора Б.Лятошинського, піаніста С.Ріхтера, керівників, які в різні роки керували областю – О.Федорова, В.Кременицького, В.Кавуна.

Запрошені на захід студенти активно ставили питання, особливо їх цікавила інформація про Житомирську область у роки повоєнної відбудови та «хрущовської відлиги».

Геннадій Леонідович побажав молоді сумлінно навчатися, досконало опановувати знаннями з обраних професій, примножувати славу рідного краю своїми досягненнями, своєю працею.

Переглядів: 115 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: