Головна » 2018 » Березень » 26 » Засідання книжкового клубу літературного стендапу "Місяць жіночої історії"
15:21
Засідання книжкового клубу літературного стендапу "Місяць жіночої історії"

25 березня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулося засідання книжкового клубу Літературного стендапу «Місяць жіночої історії», на якому організатори обговорювали формат наступних зустрічей та вирішували, як краще проводити засідання, щоб вони були цікаві не лише стендапівцям, а й усім іншим.

Марина Грицька-Анненкова, ініціатор створення книжкового клубу та модератор засідання, запропонувала обрати «Місяць жіночої сторії» наступною темою засідання Літературного стендапу, під час якого обговорити питання ролі жінок, їх рівні права та можливості в світі, а також розповісти про видатних українок. Марина навела приклади імен всесвітньо відомих успішних жінок, а також імена відомих полісянок, про шлях яких до успіху ми, на жаль, ще мало знаємо.

Учасники засідання книжкового клубу ознайомились із листівками, які колекціонує Марина. Деякі з них ілюструють героїв книги Анни Хеглунд «Бути мною», деякі з проекту «Не жіноча справа», відтворюють не жіночі професії. Цей проект, за словами Марини, дав поштовх до прийняття закону про скасування поділу на жіночі і не жіночі професії. Колегам по клубу вона розповіла історію Маріель Франку. Ця чорношкіра жінка була депутаткою, католичкою, науковцем, та саме головне, правозахисницею жінок. Вона, займаючи принципову життєву позицію, була поза системою влади, відстоювала права жінок та була жорстоко вбита.

Підводячи підсумки, Марина запропонувала наступного разу на засіданні Літературного стендапу обговорювати неоднозначні «сильні» книги, які сприятимуть дискусії, заставлятимуть думати. Також вона є прихильником читання в бібліотеках. «Нам не потрібно обов’язково купувати книгу, можна прийти і взяти безкоштовно. Бібліотека завжди допоможе підібрати особливу книгу для читання. Я маю мету повернути людей до бібліотеки» – поділилась Марина. Та зауважила що мріє, щоб Житомир став читаючим містом, де б відбувалося безліч книжкових форумів і фестивалів. А найголовніше, на завершення Марина дала цінну пораду: «З фейсбуку можна дізнаватись про книги, а брати читати їх треба лише в бібліотеці».

Переглядів: 90 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: