Головна » 2018 » Травень » 31 » Вперше в Житомирі – Школа молодого бібліотекаря
11:50
Вперше в Житомирі – Школа молодого бібліотекаря

 

Бібліотекарями не народжуються, а стають. Особливо хорошими бібліотекарями, генераторами ідей та рушіями прогресу. Чи ні, навіть не так. Бібліотекарями вчаться бути щодня, щогодини і абсолютно без вихідних. Ну хіба лише з невеличкою відпусткою, бажано десь біля моря.

В Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва про це тепер точно знають, адже саме юнацька стала стартовим майданчиком для Школи молодого бібліотекаря. Школа проходила в Житомирі вперше з 22 по 24 травня та поєднала в ці дні не тільки молодих бібліотекарів, а й три різні за напрямками діяльності бібліотеки: Житомирську обласну бібліотеку для юнацтва, Житомирську обласну універсальну наукову бібліотеку імені О. Ольжича та Житомирську обласну бібліотеку для дітей.

До школи цьогоріч потрапило 20 чарівних дівчат та один чоловік з різних районів Житомирської області. У кожного з них свій шлях в бібліотечній професії та свої досягнення, але бажання самовдосконалюватись, дізнаватись нову необхідну інформацію та рухатись вперед привело їх до Школи молодого бібліотекаря.

Тож почнемо...

Перший день навчання проходив в юнацькій. Це справді суперово, тому що до нас прийшов один бібліотекар і двадцять бібліотекарок, які не мали жодних уявлень про те, що на них чекає впродовж цих трьох днів. А ми в юнацькій так любимо дивувати!

Знайомство з учасниками відбувалося в два етапи. Олена Люблянська, директорка юнацької, просила учасниць для початку проговорити, хто вони і звідки приїхали. Відповідали учасники не надто жваво і дещо невпевненно. Але це все цілком зрозуміло, коли на тебе одночасно дивляться більше двадцяти людей-незнайомців.

Розкрив всі таємні сторони учасників практикум «Основний інструментарій інтерактивних освітніх заходів», організований і проведений Таєю Павлюк, заступником директора з наукової роботи. Ось тут і почалося справжнє знайомство! За допомогою ігр на знайомство, вони ж «криголами» руханок, енерджайзерів, ігр на командоутворення ми в юнацькій дізналися, хто є хто. Хто любить торт, а хто ‑ дітей, хто співочий юрист, а хто ‑ майстриня на всі руки, хто любить рибалити, а хто ‑ водити авто. І це все рівно за годину тренінгу. Також познайомились з «Пірамідою навчання», класифікацією вправ залежно від їх цілей, методами інтерактивного навчання, а ще підводили підсумки, ділилися враженнями та багато рефлексували.

Після знайомства учасників між собою ми вирішили познайомити всіх з юнацькою. Показати кожен відділ та закуток, але так, щоб це запам’яталося їм назавжди. І зробити це нам допоміг квест!

Уявіть собі 21-го бібліотекаря, що бігають з відділу в відділ, сходами згори вниз і знизу вгору, шукаючи привида. Уявили? А ми це все бачили і бігали з ними! І знаєте що? У нас неймовірно розумні молоді бібліотекарі!

Сучасний світ висуває нові вимоги для будь-яких професій і професія бібліотекаря ‑ не виняток. Щодня бібліотекар є посередником між інформацією і користувачем і передавати цю інформацію необхідно вміти правильно. Олена Люблянська підготувала для учасників Школи цікавий та інформативний тренінг з практичними завданнями «Інтернет-журналістика в практиці роботи бібліотек». Тренінг став для багатьох учасників справжнім відкриттям, адже тренерка розказала як правильно писати і бути цікавим читачам. А ще звернула увагу на сайти бібліотек, їх оформлення та інформаційне наповнення.

А ще ми підвищували рівень своїх знань, вчилися говорити правду і нічого, крім правди та мусили поважати один одного, адже грали в дебати. Це гра, що має на меті допомогти сформувати навички, необхідні для досягнення життєвого успіху в сучасному демократичному суспільстві.

Провів тренінг з британського парламентського формату дебатів тренер з дебатів, голова ГО «Шлях відродження» Ігор Кипенко. Була представлена теоретична частина, на якій познайомилися з елементами дебатів: тема, критерій, дефініції, аргументи, докази.

Під час практичної частини у форматі двох груп учасники Школи мали змогу випробувати себе у веденні дебатів. Визначились з темою, обрали коротке та суперечливе твердження – «Медицина вбиває». Кожна команда – ті, хто стверджує, і ті, хто заперечує, – намагалися переконати третю сторону – глядачів, що саме їх позиція є правильною. Команди послідовно викладали свої аргументи. Переконуючи глядачів у помилковості позиції іншої сторони.

На початку тренінгу звучали питання від молодих бібліотекарів: «А навіщо нам дебати?», «Чому саме дебати?». А наприкінці не було зовсім сумнівів у тому, що такий досвід є цінним, кожен з нас стикається в повсякденному житті з неофіційними дебатами під час суперечки з друзями, наприклад, намагаючись переконати їх у тому, що прочитана книга була не нудною, а цікавою. Дебатуємо з будь-якого питання офіційно, за правилами. І, найважливіше – маємо можливість розвивати вміння і навички, що допомагає у подальшому житті. Дебати навчать зрозуміти, що будь-яка тема та судження мають право на існування, а всі думки можуть не тільки обговорюватись, а й мати сильні та слабкі сторони. Прийоми та засоби спілкування між людьми, яким навчають дебати, стануть у нагоді, адже кордони стають більш прозорими, зростає потреба у обміні інформацією, думками тощо.

У наступні два дні молоді бібліотекарі займались в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Ольжича: https://www.facebook.com/pg/lib.zt.ua/photos/?tab=album&album_id=1949743478400713  та Житомирській обласній бібліотеці для дітей: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=322195061646892&id=100015692027949

Насичені три дні навчання пройшли змістовно, цікаво, весело і пізнавально. І, певна річ, кожен отримав нові знання, досвід, приємні емоції, нових друзів. Ділячись враженнями про Школу, дехто з учасників зізнався, що не очікував такого динамічного та цікавого навчання. Для багатьох такий досвід є новим і мотивуючим. Але ясно одне: пілотний проект Школи молодого бібліотекаря пройшов на ура і тепер ми разом з колегами з обласних бібліотек намагатимемося зробити все, щоб Школа працювала і надалі.

            

Переглядів: 236 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: