Головна » 2018 » Січень » 18 » Воєдино навіки!
17:56
Воєдино навіки!

 

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців про вільне життя в самостійній соборній незалежній державі.

Бібліотекарі обласної бібліотеки для юнацтва завітали до Житомирського вищого професійного училища-інтернату, щоб нагадати учням про цей важливий день в історії України. Патріотична година «Соборність рідної землі – основа нації народу» відбулась  в актовому залі училища. Присутні на заході учні та педагоги слухали про розрізнення українських земель, тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності, свободолюбство і національний дух українства а також історію соборизації українських земель у власній державі, а також ознайомились з документальними фактами про Акт Злуки УНР та ЗУНР, переглянули патріотичні ролики про День Соборності України.

З 22 січня 1919 року, у день проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності обєднали з Днем Свободи,  під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році Указом Президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.

Наша Україна – приклад великої мужності, витривалості та духовності. Соборність – це символ. Символ боротьби за волю. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Закликаємо всіх небайдужих житомирян, громадських активістів, організації та партії долучитися до Всеукраїнської акції «Живий ланцюг єдності - 2018». Він символізуватиме єдність Житомирян та всієї України, нашу солідарність довкола Української ідеї, Української Соборної Самостійної Держави! З 13:00 до 14:25 години – збір всіх бажаючих для формування «ланцюга єдності» від Михайлівського собору до майдану Корольова. Національна символіка та традиційне українське вбрання вітається!

Пам’ятайте, що в єдності – сила!

 

 

 

Переглядів: 105 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: