Головна » 2018 » Травень » 16 » Відверта розмова про планування сім’ї та репродуктивне здоров’я
12:48
Відверта розмова про планування сім’ї та репродуктивне здоров’я

 

 

Здоров’я, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, – це стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб. Питання планування сім’ї та репродуктивного (відтворювального) здоров’я тісно пов’язані із загальним самопочуттям людини.

15 травня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся тренінг «Планування сім’ї та репродуктивне здоров’я – важливі складові здорового суспільства».

Тренер Світлана Євченко, психолог, головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, розпочала зустріч з вправи «Скріпка». З канцелярської скріпки психолог запропонувала зробити будь-які фігурки за власним бажанням. А потім – повернути скріпці її первинний вигляд. Не в кожного це вийшло вдало. Так ї втрачене здоров’я, зазначила тренер, не завжди можна відновити.

Пані Світлана відмітила, що на репродуктивне здоров’я впливають спосіб життя, спадковість, екологія та якість медичної допомоги.

Психолог зазначила, що своє майбутнє слід заздалегідь ретельно планувати і запропонувала присутнім, розділившись на дві групи, намалювати свої уявлення про планування сім’ї і побудувати на аркуші будинок щасливої сім’ї.

Кожна доросла людина розуміє, що статеві відносини є важливою частиною подружнього життя. Але зазвичай ці питання не обговорюються вголос, тим більше між молодими людьми й дорослими. Відповідаючи на запитання вікторини «Світлофор», учні виявили обізнаність у складних питаннях, які часто замовчуються у публічному просторі: чоловік не має права примусити дівчину (жінку) до статевих відносин; за умови правильного користування презерватив може запобігти передачі інфекції статевим шляхом; завагітніти можна і з першого статевого контакту; насильники нападають, зазвичай, на знайомих жінок, тощо.

Цікавим питанням, на яке звернула увагу ведуча, було використання контрацепції при плануванні сім’ї. Контрацептиви допомагають жінкам та чоловікам відповідально ставитись до здоров’я та батьківства. Застосування контрацепції дозволяє обрати сприятливий час для народження дитини, регулювати кількість дітей у сім’ї, попереджати небажану вагітність.

За допомогою структурної вправи «Дерево вражень» юнаки та дівчата висловили свої думки, що отримали цікаву та необхідну інформацію щодо репродуктивного здоров’я та планування майбутньої сім’ї. Організатори відмітили, що присутні на заході хлопці та дівчата доволі сміливо висловлювали свої думки і не соромились говорити про складні теми. Така відвертість має допомогти молодим людям у подальшому будувати міцні щасливі стосунки, побудовані на щирості та взаємоповазі.

Тренінг відбувся в рамках Всеукраїнського тижня планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я.

    

Переглядів: 59 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: