Головна » 2017 » Жовтень » 2 » Відкриття виставки М.Вілівчука «Велич особистості»
15:08
Відкриття виставки М.Вілівчука «Велич особистості»

   

29 вересня 2017 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулось відкриття виставки скульптури малих форм з колекції Максима Вілівчука «Велич особистості». На виставці представлені скульптурні зображення видатних мислителів, письменників, учених, дослідників, митців, політичних діячів.

Бібліотекарі підготували цікаві розповіді про кожну з цих особистостей, їх зв’язок з Україною, Житомиром. Серед видатних людей, які шанували своє українське коріння: Л. Українка, С. Корольов, А. Чехов, П. Чайковський, В. Маяковський, М. Островський. Певні періоди життя та творчості Л. Толстого, Т. Шевченка, М. Рильського пов’язані з Житомирщиною. Доказом любові і пошанування житомирянами поета О. Пушкіна є факт встановлення пам’ятника йому до 100-річчя від дня народження в 1899 році народним коштом та збереження його від знищення в роки Другої світової війни.

 

Молодь мала змогу познайомитись з власником колекції ‑ Вілівчуком Максимом Олександровичем. Він розповів про те, як виникла ідея збирання скульптур, яким чином формується колекція та про найбільш цікаві експонати в ній. Колекція бере свій початок від 2002 року і постійно поповнюється. Зокрема останнім придбанням колекціонера був бюст М. Лисенка. Першим експонатом був бюст священослужителя, подарований автору колекції в Італії, де він певний час працював. Саме тоді народилося це захоплення, яке на глибоке переконання збирача, дає можливість не лише дослідити біографії великих людей, але й надихає на пошук власного шляху в досягненні успіху. Також М. Вілівчук побажав юнакам і дівчатам бути активними, зацікавленими, мотивованими у навчанні і праці.

Гостем заходу був і краєзнавець, кандидат історичних наук, доцент Житомирського національного агроекологічного університету Г.Л.Махорін. Генадій Леонідович зазначив, що своїм зібранням Максим Вілівчук долучився до кола унікальних колекціонерів, які проживають в м. Житомир, зокрема: Сергія Собчука, Георгія Мокрицького, Анатолія Магаза, у зібраннях яких містяться світлини про місто Житомир; Володимира Білобровця, який колекціонує видання творів Шевченка; Володимира Єршова – збирача перших номерів газет і журналів, що виходили в Житомирі у різний час та значків, присвячених Житомиру, іншим містам і містечкам нашої області; Олени Степерової, яка має унікальну колекцію дзвоників.

 

Г.Л. Махорін, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, подарував обласній бібліотеці для юнацтва книги про величні постаті українців, привітав бібліотекарів з професійним святом.

На виставці представлено 36 настільних портретних бюстів видатних людей - мислителів, письменників, учених, дослідників, митців, політичних діячів.

Експонати виготовлені з різних матеріалів, таких як мармур, фарфор, чавун, залізо, кераміка.

З виставкою з колекції М. Вілівчука можна ознайомитись в читальному залі обласної бібліотеки для юнацтва. Запрошуємо житомирян і гостей міста до перегляду.

 

Довідково:

Скульптура малих форм – невеликі фігурки: статуетки або композиції жанрово-побутового змісту, настільні портретні бюсти, зображення тварин і сувенірні моделі будь-яких відомих пам'яток.

До малих форм зараховують також і рельєфи: пам'ятні медалі, декоративні медальйони, гліптику.

Представлені на виставці експонати виготовлені з різних матеріалів, таких як мармур, фарфор, чавун, залізо, кераміка.

Вілівчук М.О. народився 18 серпня 1982 року в м. Житомир.

Трудова діяльність:

- з 2007 року по вересень 2016 року займався підприємницькою діяльністю.

- з 2010 по 2015 рік обирався депутатом Корольовської районної ради м. Житомира шостого скликання.

- у 2015 році обраний депутатом Житомирської обласної ради сьомого скликання.

- 26 вересня 2016 року обраний заступником голови Житомирської обласної ради.

Займається громадською діяльністю з 2009 року, є членом партії ВО «Свобода».

Переглядів: 168 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: