Головна » 2018 » Листопад » 7 » В Малині навчались бібліотекарі…
14:30
В Малині навчались бібліотекарі…

 

Сьогодні в усіх сферах життя суспільства відбуваються зміни. Нові орієнтації у вихованні молоді вимагають перегляду й оновлення багатьох аспектів діяльності бібліотек. Ми повинні пристосовуватись до нових вимог та постійного підвищення знань та навичок в сучасному інформаційному просторі.

Саме тому 2 листопада 2018 року для бібліотечних працівників Малинського району, що працюють з молодіжною аудиторією, працівники Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва провели фахові навчання на тему «Бібліотека – територія молоді».

Директор обласної бібліотеки Олена Люблянська розповіла про сучасні тенденції розвитку бібліотечних установ. В умовах реформи децентралізації керівники новостворених ОТГ намагаються оптимізувати наявну інфраструктуру, оновити й осучаснити її. Створення молодіжного простору в бібліотеці може стати тим двигуном, що розширить портфель послуг установи, дозволить їй залишитися затребуваною та корисною громаді. Саме зараз триває робота над розробкою рекомендацій Української бібліотечної асоціації щодо організації молодіжних просторів у бібліотеках. У розробці цього документа разом із бібліотечними фахівцями беруть участь представники Асоціації молодіжних центрів України та громадські активісти, що працюють з молоддю. Бібліотекарі району дізналися про основні положення цих рекомендацій та приклади успішної діяльності молодіжних центрів, в тому числі й у Житомирській області.

Цікавим для бібліотекарів виявився практикум «Основний інструментарій інтерактивних освітніх заходів», який провела заступник директора з наукової роботи Тая Павлюк. Сьогодні на зміну односторонній взаємодії прийшов простір, в якому учасники – користувачі і бібліотекар – є рівноправними, рівнозначними суб'єктами. Бібліотекарі познайомилися з інструментами неформального, інтерактивного навчання, опанували термінологію інтерактивних заходів, пограли в ігри.

Завідуюча науково-методичним відділом Людмила Артеменко зауважила на те, що плануючи діяльність, кожна бібліотека повинна чітко відчувати та реагувати на нові потреби суспільства, позиціонувати себе, як громадський центр, формувати образ відкритого закладу культури, що надає не лише інформаційні послуги, але й сприяє інтелектуальному, творчому розвитку особистості, організації змістовного дозвілля.

Річний план роботи – це своєрідна «візитівка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки роботи, це запорука нашої успішної діяльності протягом цілого року, – сказала Л. Артеменко.

Такі зустрічі – це чудова нагода для спілкування, для вирішення питань, що цікавлять бібліотечних працівників, для визначення векторів діяльності, продукування нових ідей, методик роботи з юнацтвом.

  

Переглядів: 31 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: