Головна » 2018 » Лютий » 7 » В юнацькій вшанували В’ячеслава Чорновола
12:53
В юнацькій вшанували В’ячеслава Чорновола

 

Згідно з указом Президента України «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола» відбувся захід у формі політичного портрету «В’ячеслав Чорновіл: дорогами болю і боротьби».

Український політик, правозахисник, радянський дисидент, журналіст, публіцист, літературний критик – це ще не весь перелік характеристик видатного діяча України. Він був тричі ув’язнений радянською владою, але зумів підняти міжнародну громадськість на захист політв’язнів у Радянському Союзі. Він став народним депутатом України і активно боровся за демократичну українську державу, утверджуючи думку про національну свободу українців. Будівничий української державності, він вважав справою власного життя змінити хід історії країни. У чому ж полягав феномен людини, що стала одним із символів незалежної України?

На ці та інші питання давали відповідь спікери зустрічі: кандидат історичних наук, краєзнавець Геннадій Махорін та радник міського голови з гуманітарних питань на громадських засадах Олександр Батанов.

Геннадій Махорін розповів студентам Житомирського технологічного коледжу про політичну діяльність В. Чорновола, звернувши увагу на важливе значення цієї людини в історії нашої держави. Герой України, лідер Народного Руху України, засновник Української Гельсінської спілки, один з ініціаторів проголошення Декларації про державний суверенітет та Акту незалежності України – таким пам’ятатимуть В’ячеслава Чорновола сучасники і нащадки.

Олександр Батанов поділився спогадами про незабутні миті спілкування з В’ячеславом Чорноволом, адже був знайомий з ним особисто. «В житті я не бачив більш інтелігентної, культурної, уважної, високоосвіченої людини, яка б настільки самовіддано переймалася проблемами інших, співпереживала та допомагала їм словом і ділом. Я щасливий тим, що мав зустріч із Чорноволом». Також Олександр Батанов закликав молодь мати активну громадську позицію, бути мужніми і свідомими в обранні життєвого шляху, адже тільки в своїй державі людина може бути щасливою та успішною. На завершення заходу він звернувся до присутніх словами В’ячеслава Чорновола: «Дай, боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її – втративши…»

Запрошуємо житомирян переглянути цикл плакатів «В’ячеслав Чорновіл: постать на тлі епохи», який демонструватиметься у бібліотеці для юнацтва упродовж лютого.

 

Переглядів: 134 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: