Головна » 2018 » Квітень » 12 » В бібліотеці молодь знайомилась з правами на працю
11:05
В бібліотеці молодь знайомилась з правами на працю

 

Останнім часом підлітки намагаються реалізувати своє бажання працювати під час канікул і отримувати гідну заробітну плату. Перш ніж розпочати пошуки роботи, корисно ознайомитися з положеннями Кодексу законів про працюУкраїни та деяких інших нормативно-правових актів.

Тому 11 квітня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась інтерактивна зустріч зі старшокласниками «Трудові права неповнолітніх». Спікерами заходу стали Анна Савицька та Ольга Сейко, спеціалісти Головного управління юстиції в Житомирській області

Фахівці зазначили, перш за все, що бажання працювати має бути виявленням вільного права. А необхідність людини працювати має бути обумовлена певними мотивами. Згідно Загальній Декларації прав людини, молоді люди, які досягли 15 років, для влаштування на роботу мають отримати усну або письмову згоду одного із батьків. Кодекс законів про працю передбачає категорії робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, молодших 18 років. Щорічна основна відпустка для неповнолітніх працівників становить 31 календарний день в зручний для підлітка час. Спеціалісти звернули увагу молоді на сумну статистику. За опитуваннями Міжнародної програми з викорінення найгірших форм дитячої праці щороку в Україні під час виконання сільськогосподарських робіт гине одна дитина, а ще 15 – травмуються.

Під час гри «Відкритий мікрофон» старшокласники пригадували історії з життя своїх рідних та знайомих щодо проблем, які виникали у них під час працевлаштування, а саме: роботодавець не завжди хоче брати на роботу неповнолітнього та платити йому повну заробітну плату тощо.

А за допомогою гри «Поміркуй» учні відповідали на ситуативні задачі, які їм ставили юристи. Наприклад, під час укладання трудового договору з 17-тирічним учнем керівник підприємства наполягав на 38-годинному робочому тижні та наданні працюючому відпустки тривалістю 24 календарних дні. Учні вже обізнані, що для неповнолітніх до 18 років тривалість робочого часу скорочена до 36 годин на тиждень. А відпустка має становити 31 календарний день.

Організатори заходу вважають, що отримана інформація допоможе юнакам та дівчатам орієнтуватися в правовому полі та використовувати отримані знання при майбутньому працевлаштуванні.

Зустріч відбулась в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!».

 

Переглядів: 69 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: