Головна » 2018 » Квітень » 3 » В бібліотеці має бути … весело!
12:24
В бібліотеці має бути … весело!

 

Сміх озброює і сміх знезброює.

Сміх маскує і сміх зриває маску.

Сміх зцілює і сміх ранить.

Народна мудрість

 

Всі ми вже звикли до того, що 1 квітня,в День сміху та гумору, слід обов’язково пожартувати з друзями, рідними, колегами, розіграти їх. Зрозуміло, що жарт має бути доречним та без негативних наслідків (на зразок синців у жартівника чи серцевого нападу в людини, яку розіграли).

Ніхто, мабуть, сьогодні і не замислюється, звідки прийшло це свято та наскільки корисний сміх для людини.

Дня сміху немає у жодному календарі знаменних дат і свят, але його можна віднести до міжнародного, оскільки відмічають його і в Європі, і навіть на Сході. У різних країнах традиції першоквітневих обманів мають свій національний колорит. В Україну це свято прийшло з Німеччини, ймовірно, на початку XVIII ст. Його називали ще днем брехунів. Того дня дівчата дурили людей, аби верховодити майбутнім чоловіком. У сучасній варіації свято супроводжується розіграшами, жартами, комедійними виступами і фестивалями гумору.

Сміх не лише піднімає настрій, а й покращує здоров’я. Стимулюючи вироблення гормону задоволення ендорфіну, він є потужним антистресовим і протибольовим засобом, зміцнює імунітет, покращує пам’ять, знімає втому. А ще допомагає скинути зайву вагу. Вчені підрахували, що 15 хвилин сміху в день дорівнює 30 хвилинам зарядки три рази в тиждень. П’ять хвилин здорового сміху заміняють 30-40 хвилин відпочинку. Сміх ще й підвищує креативність в роботі на 57%, а продуктивність діяльності збільшується на 54%. В Німеччині є асоціація лікарів-клоунів, які, використовуючи ігри, сміх і веселий настрій, лікують важкохворих малюків.

В юнацькій теж вирішили поліпшити здоров’я і відсвяткувати це найцікавіше та найвеселіше свято року. 2 квітня відбулася гра у форматі сміх-тайму «Калейдоскоп жартів». Проти команди читачів грали старшокласники гуманітарної гімназії № 3. Гра була незвичною: учасники відповідали на жартівливі запитання, їм дозволялося сміятися і веселитися. Не завжди легко було відповісти на прості та веселі, на перший погляд, запитання, бо вони потребували уваги, логічного мислення та інтелекту. Юнаки і дівчата виявили креативність, вміння працювати в команді і, звичайно, дотепність та почуття гумору. З рахунком 6:3 перемогла команда старшокласників. Проте бажання грати не залишило їх і вони вирішили відповісти на решту не відкритих запитань. У перерві між раундами учасники мали змогу відпочити, переглянувши гумористичне відео.

Сподіваємось, що ця гра не лише поліпшила настрій, але й поправила здоров’я. Адже сміх – це ліки, які не мають побічних ефектів і протипоказань. Отож, смійтесь частіше, заражайте цим «вірусом» всіх оточуючих і будьте здорові!

 

Переглядів: 53 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: