Головна » 2017 » Грудень » 7 » Український Гомер Борис Тен
13:32
Український Гомер Борис Тен

      

 

     З нагоди 120-ї річниці від дня народження Бориса Тена 6 грудня в бібліотеці проведено літературну годину «Людина з іменем Дніпра».

      Микола Хомичевський – Борис Тен – найбільш яскравий представник літературного Житомира ХХ століття, священик, відомий український поет, перекладач, фольклорист, музикознавець, композитор, хормейстер, член Спілки письменників України. Своєю перекладацькою працею він подарував українському читачеві поетичні шедеври Арістотеля, Есхіла, Гете, Міцкевича, Шекспіра та інших класиків світової літератури. Завдяки Борису Тену українські співаки виконують рідною мовою твори Моцарта, Бетховена, Глінки, Чайковського… Але фундаментальною справою життя Бориса Тена став неперевершений переклад «Одіссеї» та «Іліади» Гомера. Авторитетні критики назвали його «найбільш вдалою трансплантацією творів Гомера українською мовою». За цю титанічну працю автор увійшов в історію як «український Гомер».

      Про потужний внесок Бориса Тена в розвиток української літератури та культури гостям заходу розповіла Надія Маслова – провідний науковий працівник Обласного літературного музею. Присутні дізналися про життєвий шлях митця, тяжкі поневіряння в умовах заслання на Далекому Сході. Проте випробування, які випали на долю поета, не зламали його. Зусиллями Бориса Тена було згуртовано місцевих літераторів та музичних діячів Житомирщини, створено інтелектуальне, культурне, мистецьке середовище, закладено основи для подальшого духовного розвитку краю.

      Учні дізналися багато цікавого, здійснивши віртуальну мандрівку містом. Вони відвідали місця, пов’язані з іменем славетного земляка, зокрема, вулицю, де в будинку №36 жив Борис Тен, яку було названо на його честь у 1989 році. До цього вона носила назви: Кашперовська (кінець ХІХ ст.), Лесі Українки (1919), Андре Марті (1937), ім. Двадцять Другого з’їзду КПРС (1961). Вся інтелігенція Житомира знала телефон Бориса Тена: 4-15-85.

Переглядів: 110 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: