Головна » 2017 » Жовтень » 15 » Українське воїнство, традиції звичаї озброєння.
14:15
Українське воїнство, традиції звичаї озброєння.

     

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів.

Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України.

Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, у нас кажуть: справжній козак.

Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Батьківщини, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

До Дня Захисника України, в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень» у стінах бібліотеки 12 жовтня відбулася зустріч з гуртом козацького бойового вишколу «Стрибожі правнуки», вихованцями гуртка « Сокіл Джура» Будинку дитячої творчості Пулинського району під керівництвом Володимира Лисюка.

Козак Лис – ось таке прізвисько взяв собі нащадок давнього козацького роду Володимир Лисюк. Та оскільки темою зустрічі були «Традиції, звичаї, бойове мистецтво, озброєння українського воїнства», він розповів нам про своє вільне козацьке життя, про поїздку в зону АТО, про те, як організував свій гурт, у якому вчить учнів бойовому козацькому мистецтву, вірності рідній Батьківщині та вмінню бути справжніми козаками.

Ще у юності Володимир Лисюк навчився мистецтву різьблення по дереву,нині він майстер народної творчості. До бібліотеки козак прийшов не лише зі своїм гуртом, а й з козацьким військовим озброєнням, представивши велику колекцію справжньої старовинної козацької зброї та тренувальної зброї вирізаної з дерева. Тут і шабля угорського типу, і мамлюк, карабеля, польська військова шабля, турецький кілідж і навіть на одній із шабель, яка є копією шаблі Мазепи написано: «Богу – душа, життя – Україні, козаку – воля і честь».

Після розмови про своє козацьке життя Козак Лис зі своїми учнями показав техніку володіння зброєю, козацьким батогом, навчив усіх присутніх бойовим прийомам захисту, наголосив що справжня нація повинна мати здорову та відважну молодь і тоді ніхто не переможе український народ. І це не лише слова, адже його вихованець 14-річний Віктор на прізвисько «Топибіда» виявивши мужність врятував у річці двох дітей, звідки і отримав це козацьке прізвисько.

«Козацтво не в минулому, воно в кожному з нас. А ми нащадки, маємо берегти та шанувати свою історію»- такими напутніми словами Володимир Лисюк попрощався з глядачами.

Переглядів: 188 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: