Головна » 2018 » Травень » 24 » Участь Міжнародному Цифровому Форумі для Громадянського Суспільства: Медіа та Технології для належного врядування
17:11
Участь Міжнародному Цифровому Форумі для Громадянського Суспільства: Медіа та Технології для належного врядування

 

21 травня працівники Обласної бібліотеки для юнацтва брали участь у Міжнародному Цифровому Форумі для Громадянського Суспільства: Медіа та Технології для належного врядування, який відбувся у м. Київ в інноваційному парку UNIT City.

Форум став платформою для дискусії та обміну досвідом між представниками медіа, громадянського суспільства, експертного середовища, дипломатичних, державних структур, бізнесу та політикуму щодо ролі медіа та технологій в сфері розвитку демократії та належного врядування в Україні та світі.

Форум відбувся в рамках Академії цифрової безпеки та роботи з даними для громадянського суспільства, спрямованої на зміцнення цифрових компетенцій громадських активістів та журналістів, підвищення медіаграмотності та обізнаності в питаннях безпеки та прозорості в Інтернеті, ролі медіа та технологій в сфері розвитку громадянського суспільства та належного врядування. Digital Academy – міжсекторальний проект на перетині IT, медіа, неформальної освіти, належного врядування.

Під час форуму відбулися дві експертні дискусії, присвячені сучасним інформаційним війнам та технологіям і належному врядуванню.

Сучасна людина перебуває під постійним впливом величезного потоку різноманітної інформації, який отримує через медіа. Важливість медіаграмотності усвідомлюють багато людей в Україні, особливо після того, як проти нас почала інформаційну війну Росія. Це те, що називають «гібридною війною». Головне завдання на сьогодні – сформувати критичне мислення і вміння протистояти інформаційній агресії, навчитися адекватно сприймати медіапродукт: кіно, телебачення, рекламу, інтернет тощо.

Інформаційно насиченими був виступ основного доповідача Форуму Джулії Уорд, Депутата Європейського Парламенту (Велика Британія), члену Комітету з питань культури, освіти та громадянського суспільства про вплив сучасних медіа-систем на громадську думку. В рамках початку інформаційної кампанії «Цифрова Безпека Активіста та Журналіста» відбулася презентація Академії цифрової безпеки та роботи з даними та було презентовано 22 правила цифрової безпеки для активіста та журналіста.

Отримана інформація має велику користь для бібліотекарів і користувачів бібліотек та буде використана на запланованованих заняттях з медіаграмотності. Такі хаходи покликані навчити ставитися до інформації, яку отримують з массмедіа, піддавати сумнівові все, що вони читають або сприймають через візуальні образи та звуки, адже будь-яка інформація може бути викривлена або навмисно змінена та використана з метою пропаганди та впливу.

Участь у міжнародних освітніх заходах стимулює бібліотечних працівників до дії, дає змогу оволодіти новими навичками, інструментами, сприяє інтеграції медіаграмотності в практику роботи бібліотеки.

 

Переглядів: 111 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: