Головна » 2018 » Грудень » 14 » Сучасне рабство: знай, розумій, дій!
17:26
Сучасне рабство: знай, розумій, дій!

 

14 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва відбувся черговий захід Всеукраїнського тижня права – ситуативний практикум «Люди – не товар!»

Спікер заходу – Марія Климчук, психолог громадської організації «Жіночий інформаційно-консультативний центр» наголосила, що торгівля людьми є однією із форм порушення прав людини. Ця проблема може cтосуватися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Вона не втрачає актуальності для жодної країни світу, включаючи Україну.

За свідченням уряду США щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. За оцінками Європейського Союзу майже 250 тисяч європейців стають жертвами торгівлі людьми. За оцінками Представництва Міжнарод ної організації з міграції (МОМ) в Україні з 1991 року від торгівлі людьми постраждало 230 тисяч наших співвітчизників. Більшість з них – молодь до 35 років. Шістдесят відсотків постраждалих – чоловіки, понад 80% з них мають вищу або середню технічну освіту. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.

Спеціаліст визначила найбільш вразливі в цьому сенсі категорії населення. Це – жінки у віці 18-26 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації); чоловіки у віці 25-60 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації) та діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

Ведуча також розповіла про небезпеку різних шляхів виїзду українців за кордон: туристичних, шлюбних, модельних агенцій, агенцій з працевлаштування, знайомств через Інтернет. Вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють: друзі або родичі. Небезпеку видно не одразу. Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торгівців людьми.

Запобігти рабству можна. В рамках Представництва МОМ в Україні функціонує Програма протидії торгівлі людьми, на сайті якої можна дізнатись більше про правила безпечної міграції, яких потрібно дотримуватись, вирушаючи за кордон.

На завершення заходу пані Марія подарувала молоді браслети та пам’ятки з номерами телефонів Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527 та Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язани ми з торгівлею людьми – 0443743785.

Зустріч відбулась в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

   

Переглядів: 55 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: