Головна » 2018 » Березень » 21 » Старшокласники спілкувались з «живими книгами» поліцейськими
17:55
Старшокласники спілкувались з «живими книгами» поліцейськими

 

20 березня в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках спільної програми «Поліс – поліція і спільнота» у форматі Живої бібліотеки відбулась чергова зустріч «Професія – поліцейський».

Інтерес та активність, яку виявили старшокласники під час попередніх зустрічей, де грали у правовий брейн-ринг, вчилися протидіяти булінгу та спілкувалися з поліцейськими, спонукали бібліотекарів ще раз запросити працівників поліції в бібліотеку для зустрічі з молоддю.

«Живими книгами» на цей раз стали: Сергій Жуковецький – інспектор по зв’язках з громадськістю управління патрульної поліції в Житомирській області, Валерій Салюк – старший інспектор відділу моніторингу управління патрульної поліції в Житомирській області, Олена Іщенко та Олександра Сімакова – інспектори управління патрульної поліції в Житомирській області. Кожен з них розповів свою історією входження в професію поліцейського. Старшокласники дізнались, які іспити слід складати та де навчатись, щоб стати поліцейським, а також за яких умов можна викликати поліцію за номером 102.

Сергій Жуковецький ознайомив старшокласників із структурою національної поліції, що складається з окремих підрозділів: кримінальної поліції, поліції охорони, корпусу оперативної раптової дії, або поліцейського спецназу, органів досудового розслідування та патрульної поліції.

Під час заходу школярі поділилися на невеликі групи і по черзі спілкувались з «живими книгами». Учні ставили поліцейським різноманітні запитання. Про роботу: чи зобов’язаний поліцейський завжди пред’являти посвідчення, чи є в поліцейського зброя та в яких випадках її можна застосовувати, в якому випадку поліцейські мають право на обшук людини та її затримку, на який час можна затримувати неповнолітнього, чи можна проводити допит неповнолітнього, до котрої години неповнолітні мають право перебувати на вулиці без батьків. Були також і особисті запитання: чи пам’ятаєте ви свій перший день на службі, яким він був; чи не боїтесь ви патрулювати; чи обов’язково слід складати ЗНО для служби в поліції; як ваша родина ставиться до вашої роботи; чи легко бути жінці поліцейським; чи хотіли б ви, щоб ваші діти наслідували вашу професію.

На завершення заходу старшокласники висловили думку, що такі зустрічі руйнують стереотипи та змінюють їхні погляди на поліцейських, спонукають довіряти сучасній поліції.

Захід відбувся за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в партнерстві з Міністерством Внутрішніх Справ України, Міжнародної організації з розвитку права (IDLO) та громадської організації «Фонд громади Житомира», за фінансової підтримки Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США.

     

Переглядів: 136 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: