Головна » 2017 » Грудень » 6 » Віртуальна виставка "Сильні духом"
16:49
Віртуальна виставка "Сильні духом"

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до війни на Сході України. І сьогодні солдати і офіцери Збройних сил України гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі — готуйся до війни, говорить мудре народне прислів'я.

Тож, житомирська обласна бібліотека для юнацтва щиро дякує та вітає захисників Батьківщини з Днем збройних Сил України та знайомить вас з військовиками нашої рідної 95-ї окремої аеромобільної бригади, яким було присвоєно звання Героя України.

  • Забродський Михайло Віталійович, командир бригади, полковник - за особисту мужність, самовідданість та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України. Указом Президента України від 23.08.2014 №672/2014 присвоєно звання Героя України.
  • Герасименко Ігор Леонідович, командир 1 аеромобільного батальйону, майор - за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові. У зоні бойових дій з квітня 2014 року. Виконував завдання в районі Добропілля та гори Карачун. Тимчасово прийняв командування батальйоном після загибелі очільника першого аеромобільно-десантного батальйону — Героя України полковника Тараса Сенюка. Брав участь у визволенні Слов'янська, тоді ж поранений, однак лишився в строю. Указом Президента України від 12.02.2015 року № 71/2015 присвоєно звання Героя України.
  • Порхун Олександр Володимирович, командир 13 окремого аеромобільного батальйону, майор - за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові. 29 липня 2014 року штурмова група під керівництвом Олександра Порхуна взяла під контроль та утримувала Савур-могилу, що в подальшому позитивно вплинуло на хід операції з найменшими втратами серед особового складу та техніки. В ході операції О.Порхун отримав контузію III ступеню, але продовжував виконувати поставлені завдання. Указом Президента України від 23.03.2015 року № 165/2015 присвоєно звання Героя України.
  • Мельников Василь Олександрович, радист-парашутист пошуково-рятувального взводу, молодший сержант - за вчинення героїчного вчинку ціною власного життя (врятував парашутиста-новачка від неминучої загибелі). Указ Президента України від 20.02.2003 № 145/2003 присвоєно звання Героя України (посмертно).
  • Сенюк Тарас Михайлович, командир 1 аеромобільного батальйону, підполковник - за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові. 3 червня 2014 року загинув під час нападу бойовиків на колону сил АТО, яка рухалася з Ізюма в район Слов'янська. Напад був відбитий, але з втратами з боку військовиків. Указ Президента України від 20.06.2014 року № 546/2014 присвоєно звання Героя України (посмертно).

 

Переглядів: 86 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: