Головна » 2018 » Листопад » 7 » Щоб не розгубитися при виборі життєвої стежки…
13:55
Щоб не розгубитися при виборі життєвої стежки…

 

В українському класифікаторі професій існує п’ять тисяч назв, в той час як в Німеччині в такому класифікаторі – всього біля 400 назв. Молодь не завжди може зорієнтуватися в ринку праці, тобто не завжди знають затребуваність окремих професій. Крім того, у юнаків та дівчат часто не вистачає досвіду для прийняття правильного рішення.

6 листопада 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва обговорювали важливу для кожної молодої людини тему професійного самовизначення.

Спікер зустрічі, працівник Центру розвитку кар’єри Житомирського Державного технологічного університету В’ячеслав Ткачук розповів, що професійне самовизначення – це осмислений вибір професії та процес узгодження ще не реалізованих можливостей з вимогами бажаної професії. Доволі часто це буває складно.

Школярі активно обговорювали формулу, якою слід користуватися при виборі професії: хочу, можу, треба. Запропоновані модератором тести допомогли перевірити словниковий запас підлітків та вміння зосереджуватись і презентувати себе. Під час виконання однієї із вправ старшокласники спробували поділити запропоновані професії на престижні, нові, дивні та професії майбутнього.

Щоб бути більш компетентним у виборі професії, модератор запропонував більше часу приділяти улюбленим справам, спілкуватися з людьми різних професій, частіше переглядати професійні форуми.

Наприкінці зустрічі пан В’ячеслав застеріг присутніх від помилок: не обирати спеціальність за порадою інших людей, ніколи не вступати на навчання «за компанію», не обирати «модну» спеціальність, до якої у вас немає хисту.

Видатний англійський натураліст і мандрівник Чарльз Дарвін сказав: «Якщо вдало обрати професію і докласти до неї душу, то щастя саме знайде вас». Наша мета – допомогти молодій людині визначити власний професійний шлях, розібратися у своїх інтересах і здібностях. За відгуками молоді, отримана під час зустрічі інформація допоможе їм при виборі професії.

 

Переглядів: 21 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: