Головна » 2018 » Жовтень » 3 » Про тиждень, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек
16:23
Про тиждень, присвячений Всеукраїнському дню бібліотек

 

До Всеукраїнського дня бібліотек, який щороку відзначається 30 вересня, в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась низка заходів.

Напередодні професійного свята бібліотекарі організували проведення захоплюючої і корисної розваги для корпоративного тимбілдингу – інтелектуальної гри Бібліотечна «Мафія». У ній взяли участь працівники обласної бібліотеки для юнацтва, обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Ольжича та обласної дитячої бібліотеки.

Ведучий гри, друг бібліотеки, організатор Літературного Stand-Up, засновник Black mamba mafia club, Максим Гладунець, розповів бібліотечним працівникам правила гри, модерував її, ділився секретами досвідчених гравців у Мафію

Бібліотекарі, учасники гри – виявили приховані сильні чи слабкі сторони колег, згуртувались та розкрили власний потенціал, комунікативні навички, інтуїцію, проявили фантазію, акторські здібності та дар переконання, уміння швидко приймати рішення.

27 вересня 2018 року працівники бібліотеки для юнацтва взяли участь у роботі І Бібліотечного форуму Житомирщини, організованого обласною бібліотекою для дітей. Форум відбувся за підтримки Українського культурного фонду і управління культури та туризму Житомирської обласної адміністрації. Чотири секції одночасно працювали на трьох локаціях.

Нові підходи до роботи бібліотек в умовах децентралізації розглядалися на секції в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича. Дискусія була жвавою, адже найбільше, що хвилює бібліотекарів – це подальша доля їх закладів в громадах. Проблем багато, але кожний із виступаючих пропонував реальні інструменти, що допоможуть бібліотекарям бути корисними своїм громадам, брати активну участь у реформі децентралізації.

Цікавою була презентація проекту «Пульс». Тамара Козицька, директор ЦБС м. Хмельницька, розповіла про сучасну бібліотеку та громадські об’єднання в умовах децентралізації. На прикладі Попільнянської центральної бібліотеки для дітей її завідуюча Людмила Пилипчук, яка є членом прес-клубу «Пульс», показала, як налагоджується контакт з владою, як вдається висвітлювати свою діяльність. Бібліотеку обладнали технічно, розширили приміщення, звільнивши і відремонтувавши для цього сусідню кімнату. Бібліотекарі, в свою чергу, інформують користувачів про життя громади, надають консультації з питань реформування.

Долучились бібліотекарі юнацької і до роботи секції «Бібліотека – центр поширення краєзнавчих знань», місцем локації якої була Житомирська обласна бібліотека для дітей. В ході дискусії були висвітлені питання щодо краєзнавчої роботи бібліотек як важливого складового напрямку їх діяльності. Зазначалось, зокрема, що мета бібліотечного краєзнавства – зібрати, зберегти і надати користувачам документальні джерела та інформацію про рідний край. А підвищення інтересу до історії, культури Житомирщини пов’язано із зростанням національної самосвідомості. Саме знання рідного краю духовно збагачує, виховує повагу до народних традицій, допомагає правильно зрозуміти історію, культуру свого народу, формує уміння зберігати і передавати з покоління в покоління все те, що створили наші пращури. Присутні одностайно дійшли висновку, що завдання сучасної бібліотеки – це створення інформаційних ресурсів як на традиційних носіях, так із використанням новітніх технологій, які б забезпечували інформаційні потреби користувачів.

Роль бібліотек в організації дитячого читання розглядали в обласній дитячій бібліотеці на секції «У пріоритеті – дитяче читання». Одна з модераторів, Світлана Гресь (Штатська), дитяча письменниця, голова Житомирської обласної організації Національної спілки письменників, поділилась досвідом роботи. Про своє бачення дитячої літератури як елемента соціокультурної комунікації розповіла учасникам форуму Світлана Соболевська, дитяча письменниця, лауреат обласної премії ім. Лесі Українки. Наталія Астрахан, доктор філологічних наук, доцент кафедри германської філології та зарубіжної літератури ЖДУ ім. Івана Франка, розкриваючи феномен образу Гаррі Поттера, його популярність серед юних читачів сказала, що Гаррі Поттер допомагає юним читачам сприймати світ людей в ньому таким, яким він є насправді. Різноманітність емоцій, що містяться в таких книгах, допомагають дітям орієнтуватися в цьому складному і чарівному світі, де ми всі живемо.

Працівники обласної бібліотеки для юнацтва взяли участь у засіданні фокус-групи «У пошуках бібліотеки майбутнього», що відбулася у Житомирському національному агроекологічному університеті. Учасники засідання мали можливість обговорити актуальні шляхи розвитку бібліотек в умовах українських реалій, а саме: непопулярність бібліотек серед населення, відсутність фінансування та державної підтримки, низький рівень престижу бібліотечної професії. Але все-таки, незважаючи на все це, бібліотеки розвиваються та процвітають і підтвердженням цього є приклади успішної діяльності багатьох бібліотек Житомирщини. Виходом з кризи для бібліотек стає творчий підхід до вирішення завдань. Про можливості впровадження культурних і креативних індустрій в роботу бібліотек розповіла голова Української бібліотечної асоціації (УБА) Ірина Шевченко. Під час обговорення запрошена гостя Оксана Бояринова, РR-менеджер УБА, розповіла про свою подорож до Німеччини та досвід сучасних німецьких бібліотек. Відповідаючи на запитання «У чому секрет успіху зарубіжних бібліотек?», президент УБА Ірина Шевченко висловила дуже слушну думку: «Ці бібліотеки не бояться займатися «не своєю справою».

Бібліотекарі Житомирщини не лише вивчають досвід закордонних бібліотек, а найголовніше – досліджують потреби своїх користувачів і у відповідності до них організовують свою діяльність. Це підкреслила у своєму виступі Тетяна Кущук, директор ЦБС м.Бердичева, на базі якої працює молодіжний центр «М–Формація».

Доктор філологічних наук, професор Житомирського державного університету ім. Івана Франка Володимир Єршов підтвердив необхідність змін та інновацій у бібліотечній справі, а також звернув увагу на потребу збереження бібліотеками української культурної спадщини, а саме – цінних колекцій стародруків.

Бібліотечний форум став територією актуальних доповідей, жвавих обговорень та дискусій навколо болючих проблем у бібліотечній справі, які довели, що бібліотека змінює концепцію позиціонування з храму історії, архіву на місце, де генеруються нові ідеї, місце, де можна дізнатися про все найновіше, що відбувається у світі, місце, відкрите для кожного.

З нагоди свята біліотекарі запрошують читачів взяти участь у доброчинній акції «Зроби подарунок бібліотекарю – подаруй бібліотеці книгу» зі збору нових та вже прочитаних книжок, які дарують користувачі. Завдяки таким акціям бібліотечний фонд поповнюється цікавими, а іноді і рідкісними виданнями.

Колектив бібліотеки вітає своїх користувачів та колег із Всеукраїнським днем бібліотек та зичить читачам цікавих книжок, а бібліотекам – процвітання.

         

 

Переглядів: 51 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: