Головна » 2018 » Грудень » 5 » Про СНІД не можна мовчати або говорити пошепки…
16:21
Про СНІД не можна мовчати або говорити пошепки…

 

4 грудня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася інформаційна панорама «СНІД: хто попереджений, той захищений!»

Спікером заходу була Вікторія Сенкевич, психолог обласного медичного центру з надання спеціалізованої допомоги хворим на залежності, ВІЛ/СНІД-інфекції та шкірно-венерологічних захворювань. Спеціаліст наголосила, що більшість людей стали жертвами цієї хвороби через власну безпечність та недостатню поінформованість, через легковажне ставлення до свого здоров’я. Для СНІДу не існує перешкод: він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. Вірус швидкими темпами розповсюджується по земній кулі. Сорок мільйонів людей на планеті інфіковані. Ця хвороба смертельно вразила лауреата Нобелівської премії з літератури Патріка Уайта, американського режисера Коліна Хіггінса, ученого, письменника-фантаста Айзека Азімова, відомого французького кутюр’є Ів Сен-Лорана, знаного танцівника Рудольфа Нурієва, американську фотомодель Джиа Каранджі.

Україна, на жаль, посідає одне з перших місць у Європі за швидкістю поширення ВІЛ. Більше половини нових випадків зараження на СНІД реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. За неофіційними даними сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1% населення країни. Гостя розповіла, що кожного дня в Україні інфікується 55 осіб, а помирає від СНІДу – 12. Не менш сумна статистика і в Житомирській області: якщо в 1995 році було зафіксовано перший випадок ВІЛ-інфекції, то на 1 листопада 2018 року зареєстровано 9498 ВІЛ-інфікованих, а померлих від СНІДу – 1033. Найбільшу кількість ВІЛ-інфікованих зареєстровано в Бердичеві, Житомирі і Коростишеві, а також в Коростенському та Новоград-Волинському районах області.

Спеціаліст зазначила, що передача збудника відбувається лише статевим шляхом, через кров та від матері до дитини. Модератор порадила юнакам і дівчатам уникати випадкових статевих контактів та вживання наркотиків. Вона також наголосила, що єдиний спосіб виявити ВІЛ в організмі людини – здати спеціальний аналіз крові, який є добровільним та анонімним.

Пані Вікторія зауважила, що при побутових контактах ВІЛ-інфіковані не становлять небезпеки для оточуючих. Вона також сказала, що червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом – означає глибоке співчуття всім, хто втратив своїх близьких та друзів, а також підбадьорює тих, хто хворіє і прагне залишатися в живих. Життя не відвернулося від них, воно лише нагадало про себе. Психолог побажала молоді усвідомлювати небезпеку, яку несе СНІД, і робити все, щоб бути здоровим.

   

Переглядів: 46 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: