Головна » 2018 » Вересень » 6 » Про музей, картини та наше місто
16:21
Про музей, картини та наше місто

 

 5 вересня 2018 року на творчу зустріч «Шануй минуле, твори майбутнє» в обласну бібліотеку для юнацтва до Дня міста Житомира завітали гості – наші друзі. Здібні, талановиті, вони своєю творчістю докладають зусиль, щоб життя рідного міста стало цікавіше.

Федір Євтушенко – колекціонер і засновник унікального народного музею історії ремесел «Ремісничий двір» – розповів, як створював свій музей. Його віддані однодумці та помічники –  син Євген, невістка, онука. Музей створено як багатофункціональний з постійно діючими експозиціями. Він налічує понад двадцять  тисяч експонатів, і саме 5 вересня минув двадцять один рік від появи першого експоната. Тут представлене обладнання та устаткування, що використовувалось представниками різних професій, від верстатів і машин до сокир та молотків; колекція побутових предметів, кімната «Світ дитинства». Рік тому  відкрито новий підрозділ – «Музей чеських ремесел та технологій»,  присвячений історії поселення волинських чехів. Значну допомогу в його наповненні надала Житомирська спілка волинських чехів. У фондах музею є книга науковиці Майї Лутай «Чехи на Житомирщині. Історія і сьогодення», яка досліджувала життя чехів на Волині.

Федір Володимирович під час  зустрічі неодноразово підкреслював важливість читання, багато розповідав про колекцію книг, велика частина яких була подарована авторами. Він розповів про цікаві знахідки, нові плани, наміри створити друкований буклет про музей.

У музеї є каплиця, створена руками Федора та сина Євгена Євтушенків. В каплиці розміщена ікона Святого Йосипа, покровителя ремісників. А ще вона слугує благодійній справі – кошти, які залишають тут відвідувачі музею, передаються на допомогу хворим дітям.

Федір Володимирович розповідав, що багато подорожує з метою не тільки поповнення фондів новими артефактами і для набуття досвіду організації роботи музею. З останніх яскравих вражень – відвідання музею Івана Котляревського, участь у фестивалі в Опішні на Полтавщині, де придбав корисну книгу з історії гончарства, а також предмети традиційної української кераміки, що  посядуть гідне місце в експозиції виробів гончарства у «Ремісничому дворі».

Федір Євтушенко згадав про неодноразові випадки дарування експонатів містянами та звернувся з проханням дарувальникам – залишати при цьому відомості про  предмети та їх власників.

Тепло зустріли присутні роботи житомирської художниці Тетяни Лаврінець, яка презентувала виставку «А містом віяли вітри любові». Однією з головних тем своїх картин вона обрала рідне місто Житомир, його минуле і сьогодення.   Серед них: «Старий Житомир», «Михайлівська», «Будинок нотаріуса Філіппова», етюд «Ларіосик» та інші.

 Молода художниця поділилася своїми творчими здобутками, пошуками свободи самовираження, авторськими техніками малювання. Наснагу до творчості вона успадкувала від свого батька – художника-аматора. Майстерності навчалася у відомих викладачів Н. Косницької, П. Богомаза, надихається творчістю житомирського художника Ф. Осовського. Саме у бібліотеці для юнацтва вже вчетверте проходить виставка її робіт, а вдруге – виставки картин до Дня міста.

Підсумовуючи спілкування, Федір Володимирович запросив Тетяну Лаврінець долучитися до нової традиції «Ремісничого двору» – посадити сумах (оцтове дерево) на «Алеї видатних українців».

Федір Євтушенко, Тетяна Лаврінець – саме ті люди, які «живуть Житомиром і творять Житомир». Вони звернулись до молоді з побажанням: «жити і творити усім ще многії і благії літа для слави і процвітання нашого міста!»

 

 

 

Переглядів: 28 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: