Головна » 2017 » Жовтень » 26 » Гірка та чиста правда про війну – книга Григорія Цимбалюка «Рокада»
17:08
Гірка та чиста правда про війну – книга Григорія Цимбалюка «Рокада»

В рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва та Дню захисника України, 26 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва Григорій Цимбалюк презентував книгу «Рокада».

 

Маючи за плечима великий трудовий досвід, Григорій Миколайович від середини 90-х років присвятив себе прозі. Неодноразово публікувався в різноманітних вітчизняних антологіях, літературних журналах і газетах, а з 2003 року почали виходити його книги. Григорій Цимбалюк – упорядник і головний редактор альманаху «Житомирський феномен» (2008), нині на громадських засадах редагує журнал «Світло спілкування». Член Національної спілки письменників України. Учасник АТО. У вересні 2015 року Григорій Миколайович як рядовий солдат перебував у складі 50-го окремого ремонтно-відновлювального батальйону біля Маріуполя. Повернувшись до Житомира, почав працювати над воєнною прозою «Рокада».

«Побачити це українське лихо крізь людські виміри – так міг тільки той письменник, який і раніше ніколи не збивався на пафос та дешевий сентимент, а був заглиблений у пізнання таємниць людської душі. Воєнна проза Григорія Цимбалюка – фактографічна мозаїка воєнних буднів, пропущена крізь авторське світовідчуття і світорозуміння. Це – правда про війну. І вона вражає, бо відходить від телевізійних стереотипів, не накладається на патріотичну патетику, а викликає у читача гіркий присмак нашої соціальної і психологічної незахищеності,» – зазначив Петро Білоус.

Григорій Миколайович розповідав, як пішов добровольцем на фронт, які жахіття війни довелось побачити. Він відчув її гіркий смак та гострий дотик, опинившись у воєнному вирі своїм тілом і душею, а ще… мало не загинув. У його розповіді наявна натуралістичність у зображенні подій війни. Він розповів про ту війну, про яку не написано у книгах і не показано у фільмах, про побачене зсередини очима звичайного громадянина. Воєнна проза Григорія Цимбалюка ‑ це передусім враження учасника подій цієї війни з нашого краю. Це спалахи свіжих спогадів і пам’яті. Книга сильна, адже вона правдива.

На презентацію книги підтримати колегу по перу прийшов Ярослав Семенович Марищенко – письменник, лауреат премії ім. Василя Земляка, автор книг «Пекельними дорогами», «Східний фронт». Він вдячними словами підтримав Григорія Цимбалюка та зауважив: «Те, що він пише ‑ безцінне».

Всі присутні були вражені книгою та історією її створення. На глибоке переконання Григорія Цимбалюка, наше завдання – знати правду, хоч і гірку, зате чисту.

 

Переглядів: 188 | Додав: olezhon | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: