Головна » 2017 » Грудень » 12 » Презентація книги «Біоподи» Романа Гуртовенко
18:11
Презентація книги «Біоподи» Романа Гуртовенко

  

У сучасному світі важко, а то й неможливо уявити собі людину, яка не користується сучасними науковими технологіями. Компютери та електронні гаджети міцно увійшли в наше життя і змінили його. Щорічно з’являються і розробляються технологічні новинки, що поліпшують якість повсякденного життя людини. З появою таких технологій нам стало набагато комфортніше. Тому не дивно що людство стоїть на шляху до створення роботів. Але чи задумуємось ми як впливають ці всі процеси на наше суспільство? Деякі цілком задоволені життям, але деякі вважають, що, наприклад, технології занадто сильно впливають на наше існування, і цей вплив тільки збільшується…

У цьому питанні спробував розібратися житомирський письменник, адвокат та правозахисник Роман Гуртовенко, написавши книгу «Біоподи». Презентація книги відбулась в Житомирській обласній бібліотеці для юнацтва, де автор розповів про незвичний футуристичний сюжет, сценарій майбутнього життя людини і її місце на планеті. Розпочав з ідеї написання: «Я давно ретельно слідкую за розвитком науки, можна так сказати, що це – моє хобі. Якось я почув новину, що одна американська компанія анонсувала створення вже за 30 років біонічного тіла, тобто штучного роботизованого механізму, у який буде можливо пересадити мозок людини, аби продовжити її життя. Я зрозумів, до чого це зможе призвести, і мені одразу захотілось написати про це книгу» - говорить автор.

Події роману «Біоподи» відбуваються у майбутньому. З розвитком науково-технічного прогресу людство навчилося проводити операції із пересадки мозку у штучне біонічне тіло, аби зробити своє життя вічним. Людей, які перейшли існувати у штучне тіло, стали називати біоподами. Згодом всю владу у світі захоплює корпорація, яка стала монополістом із випуску штучних тіл. Люди тепер перестали народжуватись у природній спосіб, а стали виготовлятися у лабораторіях із пробірки. Кожна народжена у такий спосіб людина, після досягнення двадцятирічного віку, була зобов’язана зробити операцію з пересадки мозку, аби перейти існувати у штучне тіло та вічно працювати на корпорацію.

Роман «Біоподи» написаний у жанрі технотриллеру, що є не дуже поширеним в Україні. Автор подає свій сценарій розгортання можливих подій у майбутньому, а також до гіпотез розвитку штучного інтелекту та цифрової свідомості додає свою – знищення людства як біологічного виду взагалі. Такий варіант розвитку майбутнього викликав шквал емоцій та запитань у присутніх на презентації. Студенти Житомирського технологічного коледжу, які здобувають професію програмістів, запитували про штучні тіла, трансплантацію нервової системи, збереження людської свідомості та можливості вирішення та запобігання глобальних катастроф. Відповідь на всі запитання можна знайти у книзі «Біоподи», а ще Роман Гуртовенко зазначив, що має багатий досвід спілкування з науковцями, розповів про захоплення дослідженнями свого кумира Стівена Гокінга.

Беззаперечно можна сказати що роман має цілком реальне наукове підґрунтя а його автор підняв важливу тему, давши людині можливість спочатку задуматись про наслідки винаходу, а потім про його суть. «Цінність життя людини і важливість її душі має бути непохитною» – стверджує Роман Гуртовенко.

  

Переглядів: 73 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: