Головна » 2018 » Листопад » 8 » Подорожуюча карта в обласній бібліотеці для юнацтва
17:44
Подорожуюча карта в обласній бібліотеці для юнацтва

 

7 листопада 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація карти єднання «Україна моя вишивана». Вишивали карту під час Всеукраїнської патріотичної акції «Україна моя вишивана», що тривала з 22 червня 2017 року по 20 червня 2018 року. Карта подорожувала всіма регіонами України.

Мета акції полягала в тому, щоб об’єднати різні спільноти українців для духовного процвітання нашої Батьківщини. «Ця карта є своєрідним полем молитви, зарядженим позитивною енергетикою людей зі всієї України, бо за допомогою голки і нитки хрестик за хрестиком об’єдналися серця українців в одне єдине ціле», – стверджує організатор акції Тетяна Дяківнич.

Тепер вишита карта ще раз подорожує Україною, де її бачать всі бажаючі. Як вона виглядає? Вишиване полотно 3 на 1,5 метра. Кольори українського віночка. Карта – вісник миру, бо вишивали її українці з думками про про мирну Україну, її щасливу долю.

Один день карта гостювала в Житомирі. Цього дня до бібліотеки запросили учасників, які вишивали карту у листопаді 2017 року в Житомирі, Бердичеві, Коростені.

Координатор обласного етапу патріотичної акції, методист Коростенської районної бібліотеки Лідія Власенко, детально розповіла про шлях, що подолала карта, найбільш пам’ятні події, які супроводжували історію її створення. Зокрема, про маленького хлопчика Богданчика та матір загиблого воїна АТО Шленчак Любов Олександрівну, які зробили свій внесок у вишивання. Присутніх вразила розповідь Лідії Петрівни про Світлану Шараєву, що півдня вишивала свою рідну Луганську область, вона впевнено вірить, що її мала батьківщина, її місто – це Україна. Бердичівлянка Алла Андрухова всю ніч вишивала, не відійшовши від карти, поки не закінчила добру справу. І вже рано вранці сьомого листопада 2017 року контури нашої області завершила вишивати нитками смарагдового кольору.

Лідія Петрівна розповіла, що маршрут карти – 16983 км – найдовший, зафіксований у Національному реєстрі Книги рекордів України.

До вишивання карти долучилися 7206 українців. З них близько тисячі жителів Житомирщини, хоча у реєстраційній книзі зафіксували свою участь лише 649.

З 29 жовтня по 4 листопада вишита карта була на Волині, з 6 листопада вона відвідує міста Житомирської області. З юнацької бібліотеки її шлях пройде через Коростень та Овруч. 10 листопада карта єдності вирушить на Вінниччину.

Але саме в обласній бібліотеці для юнацтва ми були раді бачити всіх вишивальниць і гостей, які брали участь в обласному етапі Всеукраїнської акції. Всі разом ми згадали 3 листопада 2017 року, той позитивний настрій на добро і мир, з яким вишивали зеленими нитками частинку полотна, на якому була розміщена Житомирська область. А ще вишивали навколо мапи периметр полотна у кольорах національного прапора. Частину Луганської області вишивала луганчанка Олена Люблянська.

Святковий настрій під час презентації вишитої карти створили учасники Зразкового ансамблю сопілкарів «Водограй» на чолі з керівником колективу Миколою Поліновським.

Всі учасники минулорічної акції були присутні на презентації вишитої карти: вихованці гуртка «Українська народна вишивка» Житомирського центру творчості дітей і молоді» з керівником Аллою Брегою; учні Житомирської ЗОШ №10 на чолі з Сіран Антоніною, вчителем трудового навчання; студенти технологічного і будівельного коледжів.

У книзі відгуків та пропозицій, що супроводжувала карту, глядачі залишили такі слова: «Ми прагнемо миру для всієї України, хай вишитий на цій карті голуб миру принесе мир і злагоду на нашу землю. Дякуємо всім працівникам Житомирської юнацької обласної бібліотеки за їх постійну і творчу працю по вихованню патріотів, справжніх синів і доньок України».

Поетеса Тамара Бадіон, учасниця етапу вишивання та презентації вишитої карти, звернулася до молоді зі словами: «Вірю, що це молоде покоління, яке сьогодні живе, створить таке життя, в якому всі будуть щасливими».

Тепло зустріли поетесу-аматорку, майстриню з вишивки Ольгу Муженко. Вишиваючи карту, вона виконувала власні вірші, пісні про Україну та її долю. Під час презентації вона знову наголосила, що «кордони усі вишивали, щоб ворога більше не мали».

Наприкінці колектив обласної бібліотеки для юнацтва щиро подякував усім, хто долучився до нанесення хрестиків на полотно з побажаннями миру, любові та процвітання нашій Україні! Будьмо єдині!

                 

Переглядів: 58 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: