Головна » 2018 » Грудень » 5 » Побували на гостинах у скульптора Василя Фещенка
18:30
Побували на гостинах у скульптора Василя Фещенка

 

4 грудня бібліотекарі юнацької відвідали майстерню народного художника України Василя Фещенка. Гостинний господар, якому у грудні виповниться 75 років, з теплотою згадував про літа свого дитинства, які проминули на прекрасній поліській землі у селищі Чоповичі, батьків і односельчан – справжніх народних умільців, які у важкі повоєнні роки допомогли йому обрати шлях малярства, а згодом і стати скульптором.

Згадав митець про свою дипломну роботу за часів навчання в Київській художній академії. Це скульптурне зображення Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської), яке він виконував на замовлення громади міста Нальчик, де скінчився земний шлях видатної письменниці. Доопрацьоване згодом скульптурне зображення, виконане в бронзі, було передане Кабардино -Балкарії і стало окрасою її столиці.

Пам’ятною була розповідь про особисте знайомство з великим піаністом ХХ століття Святославом Ріхтером і подальшу роботу над скульптурними зображеннями нашого земляка в бронзі та мармурі. Оглянули ми також макети робіт, які презентував Василь Іванович у різні роки на республіканських виставках.

Вразило нас і пронизане іскрометним гумором постановочне фото серії Миколи Бутковського, де Василь Іванович зображений у ролі Бахуса: мудрий, іронічний, цікавий, органічний, вільний, ніби говорить нам, глядачам: «Як це чудово побачити світ очима дитини, а потім на своєму життєвому шляху доторкнутися до прекрасного і вічного – мистецтва».

Біля творів Фещенка спокійно. Тут панує врівноваженість і гармонія. Скульптор створює свої образи з тверезою поважністю зрілого майстра, в яких – міць, яку не можуть похитнути ніякі протиріччя. Він будує світ, в якому є все, що потрібно людині для щастя: любов, материнство, радість дитинства, творча праця, злет мрії.

Тож побажаємо Василю Івановичу подальшої щасливої творчої долі. Хай йому щастить!

           

Переглядів: 51 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: