Головна » 2017 » Жовтень » 20 » Пласт. Будуємо майбутнє разом
15:20
Пласт. Будуємо майбутнє разом

  

19 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва в рамках патріотичної акції «Синьо-жовтень», присвяченої Дню українського козацтва, Дню захисника України, відбулася зустріч учнівської молоді з членами Житомирського осередку національної скаутської організації України «Пласт» Леонідом Мацієвським та Ліною Закревською.

Всебічне патріотичне виховання молоді у такий непростий час чи не найактуальніше завдання суспільства.

 Саме з цією метою колись і була заснована організація «Пласт», яка на сьогодні діє у 24 регіонах України та офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США. Пласт в Україні об’єднує майже десять тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою молодіжною організацією України.

Пластуни розповіли про історію становлення руху, його засновників. Присутні дізнались, що Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 році. Серед засновників організації були д-р. Олександр Тисовський, Петро Франко (син Івана Франка), Іван Чмола, патріарх греко-католицької церкви, кардинал Любомир Гузар, а також відомий житомирянин, поет та громадський діяч Олег Ольжич, якому незабаром відкриють у Житомирі пам'ятник. На комірі пальта Ольжича буде розміщено герб "Пласту". Це символічна пластова лілейка та тризуб, сплетені в одну гармонійну цілісність, яка уособлює три головних обов'язки пластуна: бути вірним Богові та Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатися пластового проводу. Ці три обіцянки складають основу Пластової присяги. Також було презентовано методику виховання, головні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчанні через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, заохоченні ініціативи і самоврядування, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді.

Розповіли запрошені про своє навчання та відпочинок у таборах різної спеціалізації: спортивних, морських, з повітроплавання, мистецьких, лижних, альпіністичних, археологічних, кінних, екологічних, в яких вони закріплюють знання та вміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях. Серед заходів, що проводяться Пластом – інтелектуально-мистецькі, спортивні змагання, фестивалі творчості, передача Вифлеємського вогню місцевим громадам, змагання з пішого мандрівництва, волонтерство, різноманітні акції, тощо.

Присутні переглянули відеоролик до сторіччя Пласту. На завершення молодь мала змогу пограти в цікаву гру «Так-Ні-Так», отримавши при цьому позитивні емоції.

Ось такі вони, скаути-пластуни, представники української молоді, активні, енергійні, доброзичливі, сумлінні, свідомі, відповідальні громадяни місцевої, національної та світової спільноти, провідники суспільства.

  

 

Переглядів: 101 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: