Головна » 2018 » Березень » 15 » Підлітки вчилися орієнтуватись у правовому полі
12:44
Підлітки вчилися орієнтуватись у правовому полі

 

Як показує життя, люди не завжди гарно обізнані про свої права, що часто спричиняє появу непередбачуваних ситуацій. Особливо це стосується підлітків, які іноді не усвідомлюють всі правила дорослого життя. Сьогодення вимагає підвищення правової культури та поглиблення правового виховання підростаючого покоління.

14 березня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась інтерактивна зустріч з елементами гри «Чи знаю я свої права». Спікерами заходу виступили Тимур Кашапов – начальник відділу правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Ольга Сейко – провідний спеціаліст Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Тимур Кашапов, зокрема, звернув увагу старшокласників на значення слова «відповідальність», висвітливши його правовий аспект. Розкрив види адміністративної, матеріальної та кримінальної відповідальності.

Характеризуючи адміністративну відповідальність, фахівець підкреслив, що вона настає з 16 років, матеріальна – за заподіяну шкоду – з 14 років. Якщо неповнолітньому ще не виповнилось 14 років, матеріальну відповідальність за нього несуть батьки. Неповнолітні віком з 14 до 18 років, які працюють, відповідають за завдану шкоду самостійно.

Особливу увагу юрист приділив кримінальній відповідальності неповнолітніх, що настає з 16 років, а за особливо небезпечні злочини – з 14. До таких належать: крадіжки, грабежі, розбої, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна, тероризм, умисне вбивство, згвалтування, умисне тяжке та середньої тяжкості тілесне ушкодження, диверсія, бандитизм та захоплення заручників. Згідно з Кримінальним Кодексом України до неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, застосовуються такі види покарань: штраф, громадські та виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк.

Під час гри «Правда – неправда», запропонованої Ольгою Сейко, молодь відповідала на правові запитання. Перш ніж дати відповідь, старшокласники жваво обговорювали такі з них: чи має право затриманий неповнолітній на допомогу адвоката, на скільки годин може поліція затримати неповнолітнього, з якого моменту неповнолітній вважається затриманим, чи підпадає під кримінальну відповідальність пасивний (той, що спостерігає за злочином) неповнолітній учасник злочину, чи притягається до адміністративної відповідальності пішохід, який перейшов дорогу в місці, не визначеному для переходу, та інші.

На завершення розмови, правники звернули увагу присутніх на тому, що незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Організатори заходу вважають, що отримана інформація допоможе юнакам та дівчатам орієнтуватися в правовому полі, поглибить знання про їх права та обов’язки.

Захід відбувся в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

Переглядів: 37 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: