Головна » 2018 » Травень » 11 » Підліткам, які мають бажання працювати…
10:25
Підліткам, які мають бажання працювати…

 

У наш час все більше підлітків замислюються над питанням, де і яким чином можна заробити під час канікул, щоб відчувати себе самостійною людиною.

У трудовому законодавстві така можливість передбачена.

Щоб бути обізнаними в цьому питанні, 10 травня 2018 року в обласній бібліотеці для юнацтва зібрались підлітки на інтерактивну зустріч з елементами гри «Трудові права неповнолітніх».

Спікерами заходу стали Ольга Сейко, спеціаліст Головного територіального управління юстиції в Житомирській області та Наталія Ярошенко, головний спеціаліст регіонального центру з надання вторинної правової допомоги.

Юристи надали молоді вичерпну інформацію з питань працевлаштування та охорони праці, робочого часу та пільг, які встановлені законодавством України, а також розповіли про відпустки, які може отримати молодь за відпрацьований час. Фахівці відмітили особливості прийому на роботу неповнолітніх: згідно із Загальною Декларацією прав людини, молоді люди, які досягли 15 років, для влаштування на роботу мають отримати усну або письмову згоду одного із батьків. Для неповнолітніх встановлюється скорочений робочий день: для осіб віком від 16 до18 років – 36 годин на тиждень; до 16 років – 24 години на тиждень. Щорічна відпустка для неповнолітніх становить 31 календарний день в зручний для підлітка час.

За допомогою гри «Відкритий мікрофон» присутні пригадали та розповіли про проблеми, які найчастіше супроводжують бажаючих працевлаштуватись: на роботу приймають тільки тих, у кого є виробничий стаж, пропонують низьку заробітну плату або взагалі – оплату в конвертах, тощо.

Під час ситуативної гри «Поміркуй» пані Ольга запропонувала розв’язати задачу: у роздягальні до 16-тирічного слюсаря, який збирався вже додому, звернувся майстер дільниці з запитанням, чому юнак йде з підприємства за 30 хвилин до кінця зміни. Присутні виявили обізнаність в тому, що робочий тиждень неповнолітнього має становити не більше 36 годин.

Наталія Ярошенко розповіла про діяльність регіонального центру безоплатної вторинної правової допомоги, яка надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів держави. В Житомирській області, зазначила фахівець, відкрито ще чотири місцевих центри. Там допомагають затриманим або тим, хто цього потребує, складати позовні документи та представляють особу в суді. А також пані Наталя запропонувала номер контактного супутникового телефону, за яким можна звернутися за допомогою 0-800-213-103.

Організатори впевнені, що надана кваліфікована інформація допоможе юнакам і дівчатам вирішити питання, пов’язані з їхнім тимчасовим працевлаштуванням.

Захід відбувся в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

  

Переглядів: 53 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: