Головна » 2018 » Листопад » 22 » Навчатися й змінюватися задля розвитку бібліотек
18:39
Навчатися й змінюватися задля розвитку бібліотек

 

20 листопада в Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар «Порядок створення та функціонування комунальних закладів (установ) у сфері культури». Для участі у заході були запрошені працівники бібліотек та органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад Житомирської області.

Освітня програма семінару була підготовлена провідними фахівцями трьох обласних бібліотек ‑ Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича, обласної бібліотеки для дітей та обласної бібліотеки для юнацтва.

Головний методист ОУНБ ім. Олега Ольжича Галина Козаченко надала ґрунтовну консультацію щодо організації діяльності бібліотек в ОТГ та законодавчо-нормативної бази, що регламентує ці процеси. Заступник директора Житомирської обласної бібліотеки для дітей Лариса Мозгова висвітлила у своєму виступі, які можливості бібліотечним установам може надати проектна діяльність. Директор обласної бібліотеки для юнацтва Олена Люблянська розповіла колегам про створення молодіжних просторів у бібліотеках як можливість оновлення діяльності та ревіталізації закладів культури.

Найцікавішою виявилася практична частина семінару. Під час фокус-групи за модерації Галини Козаченко та Олени Люблянської учасники обговорили, які культурно-дозвіллєві та освітні потреби мають мешканці громад, які послуги спроможні надавати бібліотеки сьогодні та яким чином мають діяти, щоб залишатися цікавими й затребуваними. Поступово від думок про те, що в громадах не вистачає кінотеатрів з 3D, театрів чи музичних шкіл, учасники дійшли думки, що люди перш за все потребують живого спілкування. Адже ми ходимо в театр чи кіно не лише за естетичним задоволенням, а й за емоціями, враженнями та можливістю обговорити почуте й побачене. Саме спілкування з мешканцями громади, вивчення їхніх думок і настроїв спроможне допомогти бібліотекам у народженні нових ідей, впровадженні нових послуг.

Багато слушних думок прозвучало від Сергія Романовича, радника з питань децентралізації Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування. Він запропонував організовувати на базі бібліотечних установ освітні заходи з питань медичної та освітянської реформи, надавати допомогу мешканцям у працевлаштуванні, за підтримки центру розвитку місцевого самоврядування проводити тренінги з організації малого бізнесу. Результатом таких заходів буде не лише заповнення культурного простору громади, а й покращення добробуту мешканців, залучення інвестицій та субвенцій з держбюджету. Він також поцікавився, хто з присутніх на заході є депутатом місцевих рад та скільки голосів вони набрали на виборах. Виявилося, що лише двоє учасників є депутатами, яким на виборах достатньо було набрати 70 і 29 голосів односельців. Отже, підкреслив Сергій Романович, не так важко в громаді стати людиною, яка буде долучена до процесу прийняття рішень.

На завершення Галина Козаченко наголосила, що для виживання, а тим більше – для розвитку ‑ бібліотеки не можуть далі працювати по-старому. Бібліотечні установи мають змінюватися, виходити з «зони комфорту», розширяти портфель послуг. І допоможе їм у цьому сама громада, треба лише комунікувати та мати бажання працювати й вдосконалюватися.

   

Переглядів: 84 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: