Головна » 2018 » Жовтень » 24 » Насильство в сім’ї карається Законом
17:17
Насильство в сім’ї карається Законом

25 

25 листопада – Міжнародний день боротьби з гендерним насильством. На жаль, проблема домашнього та ґендерного насильства для українського суспільства залишається актуальною. І досі непросто відкрито говорити на цю болючу тему та визнавати її існування. Сором, відчай, почуття провини — найчастіше супроводжують того, хто став жертвою насильства з боку своїх близьких. Замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, людина мовчить і терпить, бо говорити про це соромно, бо треба виносити сміття з хати, а ще гірше викликати правоохоронців…

В основному від домашнього насильства потерпають жінки і діти. Випадки, коли жінка підіймає руку на свого чоловіка, також існують. У такому разі допомоги потребує чоловік. Динаміка сімей, у яких проявляється насильство, досить складна, тому розібратися без допомоги, зокрема сімейних психологів, соціальних працівників, юристів досить складно.

23 жовтня в обласній бібліотеці для юнацтва відбулась інтерактивна зустріч «Війна на домашньому полігоні» з Ольгою Карпенко, спеціалістом Житомирського обласного департаменту праці та соціального захисту.

Модератор розповіла, що зустріч відбувається в рамках Всеукраїнської акції «Шістнадцять днів проти насильства» та пояснила присутнім, що насильство – це вплив однієї людини на іншу. Вирізняють насильство фізичне, сексуальне, психологічне (коли ображають словами або погрожують, переслідують, залякують), економічне (умисно позбавляють житла, їжі, одягу, іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я).

Запрошена гостя навела сумну статистику: за 9 місяців цього року до соціальних служб за допомогою звернулося 5876 постраждалих. Із них – 60 дітей, 5444 жінок і 372 чоловіки .Дуже прикро, що від домашнього насильства потерпають діти: 45 дітей постраждало від жорстокого поводження, 26 – від фізичного насильства, 4 – від психологічного, 13 – від сексуального, 2 дітей постраждало від економічного насильства. Всі ці сім’ї перебувають під супроводом центру соціальних служб.

Вразив присутніх «білий» вірш, прочитаний пані Ольгою:

«Я отримала сьогодні квіти, але сьогодні – не день мого народження та не інший особливий день. Минулої ночі ми вперше посварилися, він сказав мені стільки жахливих речей, що я не вірила в реальність того, що це відбувається зі мною. Але я знаю, що він шкодує про те, що так говорив учора зі мною. Тому він приніс мені сьогодні квіти.

Я отримала сьогодні квіти. Але сьогодні не річниця нашого весілля. Минулої ночі він вдарив мене, я впала, вдарившись головою об стіну. А він сміявся, дивлячись на мої страждання. Я не могла повірити в те, що це відбувається зі мною насправді. А вранці у мене з’явились синці по всьому тілу.

Я отримала сьогодні квіти. Але сьогодні не День матері. Минулої ночі він бив мене знову і цього разу це було ще страшніше. Що мені робити? Якщо я покину його, як я буду жити, як я буду піклуватися про дітей, що буде з грошима? Я боюсь його, але не наважусь його покинути. Я знаю, він шкодує про те, що сталося. Тому він і приніс мені сьогодні квіти.

Я отримала сьогодні квіти. Сьогодні особливий день. Сьогодні день мого поховання. Цієї ночі він бив мене до смерті і вбив мене.

Якби тільки мені вистачило сили волі покинути його, я б не отримала сьогодні квіти».

Спікер наголосила, що ніколи нікому не можна дозволяти принижувати та ображати себе. Вона розповіла молоді про організації, до яких можна звертатися за допомогою у випадку проявів насильства: до дільничного інспектора поліції, в кримінальну поліцію у справах дітей, в соціальні служби, в громадські організації.

Працівник Департаменту дала номери телефонів, за якими можна звертатися по допомогу: Національна «гаряча лінія» – 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного) та Національна дитяча «гаряча лінія» – 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Вона повідомила, що у січні 2018 року Верховною Радою України було прийнято Закон, яким передбачається відповідальність – кримінальна або адміністративна за домашнє та гендерне насильство.

Право українських дітей на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28 і 52 Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Будь-яке насильство в сім’ї переслідується законом.

Захід відбувся в рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

 

Переглядів: 50 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: