Головна » 2018 » Березень » 29 » Молодь в юнацькій дізнавалась про Миколу Сціборського
10:56
Молодь в юнацькій дізнавалась про Миколу Сціборського

 

27 березня в бібліотеці для юнацтва відбулася історична година «Національна ідея Миколи Сціборського».

З нагоди 120-річчя від дня народження 2018 рік у Житомирській області оголошено роком Миколи Сціборського – нашого земляка, одного з фундаторів Організації українських націоналістів та головних борців за відновлення незалежності Української Держави в ХХ столітті.

Запрошений на захід Геннадій Махорін, краєзнавець, кандидат історичних наук, розповів про життєвий шлях Миколи Сціборського, розкрив його політичний портрет та зазначив, що за часів радянської влади ім’я Сціборського не згадувалося в підручниках з історії та наукових працях, але це не применшує його ролі як українського державного та військового діяча.

Учасник Першої світової війни, діяч УНР, Української Військової Організації, підполковник війська УНР, теоретик українського націоналізму, редактор офіційних видань ОУН, автор численних статей у націоналістичних виданнях, співавтор проекту конституції української держави, за фахом – інженер-економіст, – це ще не повний перелік сфер діяльності видатного українського героя. Він є автором праці «Націократія», в якій розкриті напрямки розвитку майбутньої держави України, що ґрунтуються на принципах авторитаризму. Інтереси громадянина, вважав теоретик, повинні бути підпорядковані інтересам держави.

За словами Геннадія Махоріна постать Сціборського, на жаль, недооцінена в українському суспільстві. Але вже здійснено певний поступ – ім’ям Сціборського названо одну з вулиць Житомира. Рішенням Житомирської міської ради йому присвоєно звання Почесного громадянина міста. А праворуч від входу до Свято-Преображенського собору, лежить мармурова плита, напис на якій свідчить: «Тут поховані видатні борці за волю України, члени проводу ОУН Омелян Сеник, Микола Сціборський». Біля цієї могили щороку, 28 березня, в день народження видатного українського борця проходять мітинги, які проводять націоналістичні організації.

Звертаючись до молоді, Геннадій Махорін закликав глибоко вивчати історію України, брати приклад з Миколи Сціборського, життєвий шлях якого гідний наслідування у плані поєднання ідеї і чину, боротьби у сфері ідеології та збройної боротьби з ворогами України.

 

Переглядів: 92 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: