Головна » 2017 » Листопад » 17 » Молодь читає польську літературу
15:02
Молодь читає польську літературу

16 листопада обласна бібліотека для юнацтва запросила шанувальників   відвідати книжкову імпрезу «Польська література на наших полицях».

         Багато років триває діалог і співпраця між двома державами – Україною та Польщею. Це обумовлено спільними інтересами країн-сусідок, їхніми глибинними історичними та культурними зв’язками.  Польща посідає  нині одне із перших місць серед країн, де гостинно приймають на роботу та навчання   наших співвітчизників.

          Впроваджуються   українсько-польські обмінні молодіжні програми. Упродовж року Україною та Польщею їх реалізовано 56.

          Президенти наших країн домовились координувати дії в питаннях відновлення історичної правди у взаєминах між українцями та поляками.   Зміцнення  культурних  зв’язків, що століттями поєднували  наші народи, допоможе, як Польщі, так і Україні, знайти власне місце в єдиній Європі.

           Утвердженню  таких контактів  сприяє і проект «Література без кордонів», започаткований обласною бібліотекою для юнацтва спільно із Житомирською обласною Спілкою поляків  України. Мета  проекту - познайомити  молодь з історією та культурою Польщі, допомогти користувачам у вивченні польської мови.

         Під час зустрічі юні житомиряни  ознайомились з   творами польських авторів різних періодів і жанрів: Г.Сенкевича «Хрестоносці», Доленги- Мостовича  «Знахар», «Лікар Вільчур», Я.Пшимановського «Чотири танкісти і пес», Я.Вишневського «Самотність в мережі», «Анна Герман. Гімн любові. Життя, що розповіла вона сама», С.Лема «Солярис», Б.Космовської «Буба», «Буба. Мертвий сезон», Й.Ягелло «Кава з кардамоном», М.Нуровської «Листи кохання».

         Присутні переглянули  уривки з художніх та документальних фільмів. В залі звучала також музика польських композиторів, пісні про Польщу.

         Увазі молоді була запропонована розгорнута книжкова виставка «Світова література польською мовою».

 

Переглядів: 176 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: