Головна » 2018 » Травень » 7 » Літературна дуель за романом Енн Тайлер «Блакитне мереживо долі»
14:46
Літературна дуель за романом Енн Тайлер «Блакитне мереживо долі»

 

Яскравою та динамічною сторінкою бібліоночі став батл Літературного стендапу (https://www.facebook.com/LiteraryStandUp/) за романом Енн Тайлер «Блакитне мереживо долі». На літературному ринзі зійшлися переможиця першого стендапу Юлія Пучич та другого - Тетяна Кулікова. Учасниці по черзі диспутували з приводу прочитаної книги, розкриваючи її зміст з різних точок зору та різними методами.

«Всі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму». Звісно, це початок «Анни Кареніної» Льва Толстого, але ці слова цілком характеризують і роман «Блакитне мереживо долі» Енн Тайлер. Твір увійшов до короткого списку Букерівської премії 2015 року, ставши бестселером The New York Times – і це вже серйозний привід взяти його до рук. Клубок історій однієї американської родини разом з письменницею спробували розмотати і учасниці батлу.

З самого початку думки учасниць з приводу обговорюваної книги виявилися кардинально протилежними. Юлія Пучич висловила глибоке незадоволення та навіть розчарування від прочитаного. «П’ятдесят відтінків буденності, пригніченості і нудьги…» – такими словами характеризує книгу промовиця. Проте єдиний фактор для читання Юлія все ж таки знаходить: «Книгу варто прочитати всім, хто має або планує дітей, а також тим, кому складно знайти життєві орієнтири. Абсолютний дисбаланс героїв роману викликає бажання дочитати книгу до кінця, щоб не повторювати помилок героїв…».

На відміну від Юлії Пучич, Тетяна Кулікова висловила захват і задоволення від прочитаного роману. «Книга про ниточки, якими зв’язані герої, і про дірочки у їхніх стосунках. Прекрасність книги в тому, що вона змушує замислитися над сенсом життя та цінувати кожну прожиту мить…» Учасниці батлу настільки по-різному характеризували одну і ту ж книгу, що викликали шквал запитань із залу та спричинили справжню дискусію серед присутніх. Яскраві й емоційні виступи промовиць та високий рівень підготовки порівну розподілив симпатії присутніх, таким чином перемогла дружба. Незважаючи на те, що рекомендації щодо роману виявилися абсолютно протилежними, обидві учасниці зійшлися у спільній думці: «Роман Енн Тайлер «Блакитне мереживо долі» настільки багатогранний, як конструктор, і кожен, хто зважиться прочитати його, знайде у ньому своє відображення». Що ж, варто спробувати…

Переглянути літературну дуель можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=pU4XtnzLEqM&feature=youtu.be

     

Переглядів: 89 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: