Головна » 2018 » Січень » 30 » Крути – АТО: героїчна естафета
16:07
Крути – АТО: героїчна естафета

 

29 січня виповнилося 100 років бою під Крутами, коли на підступах до Києва бійці УНР чинили опір російськими червоногвардійцям.

Під Крутами загинуло кілька десятків вояків, переважно київських студентів та гімназистів. Червоногвардійці, маючи чисельну перевагу та більше військового досвіду, зуміли захопити станцію Крути. Внаслідок чого був відкритий шлях на Київ.

Зараз події під Крутами знову на часі, бо викликають певні паралелі з подіями початку війни на Донбасі та своренням добровольчих батальйонів. Трагедія під Крутами стала символом опору агресорам.

29 січня у бібліотеці відбувся вечір-спогад «Герої Крут і воїни АТО: на відстані 100 років» до 100-річчя бою під Крутами.

Запрошений на захід кандидат історичних наук, краєзнавець Махорін Геннадій Леонідович зосередив увагу на хронологічних подіях 1917-1922 років, розповів про видатних політичних діячів тієї доби, подвиг героїв Крут, познайомив присутніх із своєю новою книгою «Українська національна революція 1917-1922 рр. та її перебіг на Житомирщині».

Доповнив бесіду вчитель історії ЗОШ №12, добровольць батальйону «Айдар», з позивним «історик», Сліпченко Михайло Сергійович, зауваживши, що бій під Крутами має бути вшанований на рівні інших визначних подій в історії, адже понад 400 студентів та гімназистів стали до бою за майбутнє держави.

Проводячи паралелі між битвою під Крутами та війною на Сході України, Михайло Сергійович зазначив: «Ворог в України той самий, що і в далекому 1918-му, але добровольчий дух живе в душах української нації. Як тоді, так і зараз захищає Україну від окупанта. Крути – це жертовність молодих хлопців, які боролись проти більшовицько-російського війська. Так само  і сьогодні молодь перебуває в перших рядах боротьби». Маючи бойовий досвід, набутий у зоні АТО в 2014 році, Михайло Сліпченко із впевненістю зазначив, що єдиним каталізатором успіху у боротьбі є активна молодь. Він побажав юнакам і дівчатам виховувати в собі патріотичні якості, волелюбний дух та звертати велику увагу на фізичну підготовку. Свою державу боронить міцна, здорова сильна нація і ніхто, крім нас, не подбає про її майбутнє.

І Крути, і війна на Сході стали символом незламності українського духу, прагнення до перемоги. Пам’ятаймо про це!

 

Переглянути відео прямої трансляції можна тут: https://www.facebook.com/libraryyun/videos/383013005503077/

 

Переглядів: 92 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: