Головна » 2018 » Травень » 3 » Круглий стіл «Бібліотеки для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та функції»
10:49
Круглий стіл «Бібліотеки для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та функції»

 

В рамках Всеукраїнського молодіжного бібліокаравану у Львові «Читай, юність!» 24-25 квітня проведено було круглий стіл із теми «Бібліотеки для юнацтва в умовах децентралізації: нові завдання та функції» за фінансової підтримки Міністерства культури України. Організаторами виступили Державна бібліотека України для юнацтва та Львівська обласна бібліотека для юнацтва.

До участі у круглому столі були запрошені директори та спеціалісти обласних бібліотек для юнацтва. Відбулося обговорення низки актуальних питань щодо становлення селищних бібліотек в умовах створення ОТГ, ролі центральних районних бібліотек як методичних центрів, та перспектив розвитку, нових завдань та нових функцій, також розглядались проблемні питання впровадження системи УДК. Учасники ознайомились з кількома варіантами функціонування бібліотек за різними моделями та кращими історіями успіху.

Директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін та представники обласних юнацьких бібліотек розповіли про різні досвіди, можливості та формат спілкування з ОТГ.

Заступник директора з наукової роботи Житомирської обласної бібліотеки для юнацтва Павлюк Тая виступила з доповіддю «Бібліотеки Житомирщини в умовах децентралізації: втрати і перспективи». Житомирщина – одна із лідерів впровадження адміністративно-територіальної реформи. Новостворені громади не всі визначають своїм пріоритетом розвиток культури, яка й досі фінансується за залишковим принципом. Відбувається скорочення бібліотекарів, мають місце незаконне закриття або об’єднання закладів культури. Кількість бібліотек сьогодні невпинно скорочується, за останні 4 роки мережа публічних бібліотек втратила 154 установи. Таке скорочення, на жаль, в першу чергу, пов’язано із реформами децентралізації та утворенням ОТГ. Органи місцевого самоврядування новоутворених об’єднаних територіальних громад у більшості районів області свідомо чи несвідомо призводять до руйнації бібліотечних закладів. Але потрібно пам’ятати, що жителі громад мають право на отримання якісних сучасних бібліотечних послуг, розширення обізнаності, задоволення інформаційних запитів. Непрості реалії сьогодення змушують публічні бібліотеки ОТГ швидко вдосконалюватись і розвиватись відповідно до змін у потребах населення, підтверджувати свою необхідність суспільству.

Натомість є приклади успішної діяльності, збереження мережі та розвитку бібліотечних установ у Коростенському, Баранівському, Олевському, Попільнянському районах та містах Бердичів, Новоград-Волинський, Коростень.

Переглядів: 142 | Додав: olezhon | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: